Тарифи та розрахунки

Тарифи на послуги водопостачання та водовідведення,  які діють з 1 травня 2015 року

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, №969 від 31.03.2015 р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» визначено, що з 1 травня 2015 року діє тариф на централізоване водопостачання та водовідведення 7,24 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ)   або   8,688 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ).

Зокрема:

- на послуги з централізованого водопостачання – 3,83 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ)  або   4,596   грн. за 1 куб. м. (з ПДВ);

- на послуги з централізованого водовідведення – 3,41 грн. за 1 куб. м. (без ПДВ)  або   4,092 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ);

Даний тариф не включає витрати на обслуговування споживачів, в т.ч. на повірку квартирних приладів обліку холодної води.

   

Тарифи на послуги водопостачання та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які набрали чинності з 12 травня 2015 року

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  №970 від 31.03.2015 р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» визначено, що тариф на централізоване водопостачання та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем становить  10,24 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ). Зокрема:

-         на послуги з централізованого постачання холодної води – 5,42 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ);

-         на послуги з централізованого водовідведення – 4,82 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ);

Даний тариф включає витрати на обслуговування споживачів, в т.ч.  на повірку квартирних приладів обліку холодної води.

Регуляторний акт офіційно опубліковано в Офіційному віснику України № 35 від 12 травня 2015 року, і з цього дня вважається таким, що набрав чинності. 

  

Тариф на послуги водопостачання та водовідведення, який діяв до 1 травня 2015 року

Постановою НКРКП №756 від 18.06.2014 р «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «АК «Київводоканал»  з 1 липня 2014 року для всіх категорій споживачів було встановлено наступні тарифи:

-         на централізоване водопостачання – 3,24  грн. за 1 куб. м  (без ПДВ) або 3,888 грн. за 1 куб. м (з ПДВ);

-         на централізоване водовідведення – 2,98 грн. за 1 куб. м (без ПДВ) 3,576 грн. за 1 куб. м  (з ПДВ).

Разом - 7, 464 грн. за 1 куб. м з ПДВ

  

Структура тарифу на водопостачання та водовідведення

Виробничі процеси Київводоканалу у спрощеному вигляді відбуваються за схемою: забір води з джерела водопостачання, підйом, очищення, знезараження, транспортування, водовідведення, очищення. Електроенергія використовується в усьому ланцюжку підготовки питної води і відкачування стоків. Фактори амортизації, ремонтів, витратних матеріалів, заробітної плати і податків присутні також у всіх статтях витрат. Природний газ задіяний у процесах очистки стоків на Бортницькій станції аерації, підготовці і транспортуванні води.

Перегляд тарифу на централізоване водопостачання і водовідведення найчастіше відбувається саме внаслідок зростання цін на енергоносії, витрати на які становлять левову частку в загальній структурі тарифу на воду.

Складові витрат і структура тарифів, встановлених з 1 травня 2015 р. на водопостачання, водовідведення та виконання послуг (з 12 травня 2015 року)

 

Аналіз зростання складових тарифу на водопостачання та водовідведення з 01.07.2014 до 01.03.2015

 

  

Що включає тариф виконавця послуг?

До середини 2014 року ПАТ «АК «Київводоканал» надавало послугу холодного водопостачання та водовідведення до зовнішнього зрізу багатоквартирного будинку. Обслуговування безпосередньо мешканців квартир здійснювали житлово-експлуатаційні організації з використанням внутрішньобудинкових систем і вели облік абонентів.

Із 1 липня 2014 року ця система була суттєво змінена. Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем було визначено суб‘єкти господарювання, які проводять діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення. Зокрема, для Києва ­цим виконавцем стало ПАТ «АК «Київводоканал».

У січні 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання на ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила процедуру встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем. В середині лютого постанова набрала чинності після її державної реєстрації в органах юстиції. Це дало підстави водопостачальним організаціям для подання регулятору розрахунків вартості вказаних послуг.

31 березня 2015 року НКРЕКП  вперше було встановлено тариф на здійснення ПАТ «АК «Київводоканал» функції виконавця послуг для кінцевих споживачів. Цей тариф передбачає затрати на обслуговування споживачів, повірку, монтаж і демонтаж квартирних лічильників, друк квитанцій тощо і становить 1,548 грн. за 1 куб. м. з ПДВ.

20 квітня 2015 року Міністерство юстиції України  зареєструвало у встановленому порядку за №437/26882 постанову НКРЕКП від 31.03.15 №970. Регуляторний акт офіційно опубліковано в Офіційному віснику України № 35 від 12 травня 2015 року, і з цього дня вважається таким, що набрав чинності.

 

Складові тарифу виконавця послуг, введеного в дію вперше з  12.05.2015 р. (грн./м3 з ПДВ)

 

 Як правильно заповнити квитанцію на сплату за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення?

Хто формує квитанцію на сплату за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення?

Квитанція на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення формується в залежності від варіанту співпраці між Київводоканалом і житловими організаціями.

Для житлових організацій, які обслуговуються через комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр» наразі друкується єдина квитанція з окремими рахунками на різні послуги – за водопостачання холодної води та її відведення, за опалення, за утримання житлових будинків (детальніше на офіційному веб-сайті ГІОЦ). Сплачені за цією квитанцією кошти спрямовуються на відповідні рахунки постачальних організацій, які надають ту чи іншу послугу.

Для приватного сектору (21 500 будинків) і багатоквартирних житлових будинків, мешканці яких уклали прямі договори на водопостачання та водовідведення з Товариством, друкується окрема квитанція на послуги централізованого холодного водопостачання та водовідведення, та водовідведення стоків гарячої води.

Таких будинків налічується 176, їх обслуговують 50 житлових організацій не комунальної форми власності.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких  законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 року № 1198-VII, Київводоканал поступово укладає прямі договори на водопостачання та водовідведення з мешканцями столиці.

Загалом у столиці налічується 1 481 житлових організацій різних форм власності, з них: 814 – ЖБК, 320 – ОСББ, 169 – відомчий фонд, 130 – приватні ЖЕО, 48 – комунальної форми власності.

 

Нарахування плати за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, у разі відсутності квартирного лічильника

Відповідно до п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», у разі встановлення будинкових засобів обліку води в багатоквартирному будинку споживач, який не має квартирних лічильників, оплачує послуги згідно з показниками будинкових засобів обліку.

Тобто з загального обсягу води, спожитого будинком,  вираховується обсяг, спожитий юридичними та фізичними особами-підприємцями, які є власниками або орендарями приміщень в цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку.

Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців в квартирі.

На сьогоднішній день у 98,7% будинків столиці встановлено загальнобудинкові лічильники холодної води.  У решті будинків прилади обліку встановити неможливо через застарілі технічні конструкції.

За умови відсутності централізованого гарячого водопостачання або просто гарячої води (якщо немає квартирного лічильника), нарахування за спожиті послуги з постачання холодної води та водовідведення здійснюються так само.

 

 

Проведення розрахунків за послуги водопостачання та водовідведення у разі тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї

У разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р. «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» пунктів 29.1, 29.3 споживач має право на зменшення розміру плати.

Для цього потрібно надати письмову заяву та офіційний документ, що підтверджує  відсутність споживача та/або членів його сім’ї (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання).

 Споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім’ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу)  та  відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою.

  

Як здійснюються нарахування, якщо у квартирі ніхто не прописаний?

У квартирах, нарахування яким здійснюються згідно з будинковим приладом обліку і де водночас не припинено водопостачання, нарахування виконуються  із розрахунку на 1 особу (п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. № 630).

  

Чи змінилися соціальні нормативи користування водопостачання та водовідведення, щодо оплати яких надаються пільги та встановлюються субсидії?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 1 жовтня 2014 р. змінилися соціальні норми, на оплату яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

- для холодного водоспоживання вона складає 2,4 м3 (для будинків з централізованим постачанням гарячої води) або 4 м3  (для квартир з газовими колонками);

- для водовідведення гарячої води вона складає 1,6 м3 .

   

Нарахування пільг (за умови наявності пільг на воду) у разі відсутності квартирного лічильника

Для оформлення пільги споживач повинен надати довідку про склад сім'ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, пред'являє паспорт.

Розмір відшкодування пільги на житлово-комунальні послуги залежить від пільгової категорії згідно норм споживання громадянами холодної та гарячої води і водовідведення на одну особу із розрахунку за місяць, які затвердженні розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15.07.2004 року №1285.

Поширення пільги на членів родини визначено статтею 51 Бюджетного Кодексу України. До членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ними, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

  

Нарахування сплати за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у разі наявності квартирного лічильника та пільг в одного з мешканців квартири

Відповідно до абзацу 3 п. 22 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, у разі встановлення квартирних засобів обліку, їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців у квартирі.

Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу за фактичними витратами, але не більше соціальних норм споживання.

Наприклад, якщо у квартирі зареєстровано троє осіб, то відповідно весь спожитий місячний розхід води ділиться на три частини і пільгова знижка надається на третю частину, яка припадає на пільговика, але не більше соціальної норми споживання.

  

Нарахування сплати за воду, у разі витоку води (у підвалі будинку ) за умови відсутності квартирного лічильника.

За наявності витоків із загальнобудинкової мережі споживачі, які не мають квартирних засобів обліку, сплачують послуги з холодного, гарячого водопостачання та водовідведення за встановленими нормативами (нормами) за місяць, у якому ці витоки виявлено (відповідно до п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. № 630).

  

Нарахування мешканцям приватного сектору  у разі відсутності засобу обліку води

Відповідно до п. 3.1 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року №190, розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюється на основі показів засобів обліку.

За відсутності приладів обліку холодної води, відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 16.06.2015 року № 579, норми споживання громадянами холодної та гарячої води і водовідведення на одну особу із розрахунку за місяць становлять:

- у будинках з ваннами і місцевими водонагрівачами: холодна вода та водовідведення холодної води 6,3 м3;

- у будинках з ваннами і місцевими водонагрівачами: холодна вода з місцевою каналізацією (вигрібом) 5,1 м3;

- у будинках з водопроводом і каналізацією (без ванн): холодна вода 3,6 м3; водовідведення холодної води 3,6 м3.

Крім того, відповідно до Державних будівельних норм України В.2.5-74:2013, затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 8.04.2013 року, розрахункові  добові витрати води на поливання зелених насаджень і квітників складає 500 л/добу на 0,1 га в сезон (травень-серпень).

  

Неправильно нарахована плата за воду або нараховано борг при 100% сплаті

Якщо в отриманих квитанціях виник борг, а ви впевненні, що вже сплатили зазначену суму – рекомендуємо звернутися до КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» за телефонами +38 (044) 238-80-25, 238-80-27 або за адресою: вул. Космічна, 12-а  до кімн. 106  з квитанціями про сплату за спожиті житлово-комунальні послуги.

У випадку відсутності нарахувань за послуги з холодного водопостачання та водовідведення пропонуємо письмово звертатись до розрахункового департаменту ПАТ «АК «Київводоканал» за адресою 02660, вул. Електротехнічна, 16. У зверненні необхідно обов’язково вказати зворотну адресу та контактний номер телефону.