5 червня - День еколога

05.06.2021
Поділитися:

5 червня традиційно відзначається всесвітній День еколога. Це професійне свято усіх фахівців, чия діяльність пов`язана із охороною навколишнього середовища та спрямована на збереження чистоти та краси нашої планети.

У Київводоканалі питаннями  охорони довкілля займається Департамент екологічного нагляду, фахівці якого щодня здійснюють контроль за дотриманням підприємствами та організаціями «Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації м. Києва», щоб запобігти забрудненню природного середовища шкідливими та небезпечними скидами.

Робота Департаменту екологічного нагляду має важливе значення для нормального функціонування системи каналізації та споруд очистки стічних вод, які є найбільшими та найголовнішими природоохоронними об’єктами міста.

З нагоди Дня еколога хочемо нагадати керівникам підприємств міста кілька корисних порад, які допоможуть покращити якість стічних вод:

- збільшіть об’єм води в туалетних кімнатах, при необхідності змивайте воду два рази для розщеплення забруднюючих речовин;

- встановлюйте змивні бачки з більшим об’ємом (від 7 до 10 літрів);

- перевірте, якими миючими засобами ви користуєтесь під час прибирання. Використовуйте засоби, які не містять фосфатів;

- проводьте профілактичні прочистки каналізаційної мережі та внутрішньобудинкових мереж 1 раз на рік;

- якщо у вашій будівлі знаходиться заклад громадського харчування (навіть якщо це маленька їдальня або кафе) обов’язково встановлюйте жироуловлювачі;

- великим супермаркетам, ринкам, та закладам громадського харчування  необхідно встановлювати локальні очисні споруди для очищення стічних вод.

 

Ми щиро вітаємо усіх екологів із професійним святом і дякуємо за складну і відповідальну працю, завдяки якій наше повітря, вода та земля залишаються чистими. Бажаємо вам сил та наснаги, здоров`я та професійних успіхів!