Без шкоди для довкілля: як законно та безпечно утилізувати рідкі відходи
Нагадуємо мешканцям приватного сектору, які не підключені до централізованої системи водовідведення, що для вивозу рідких побутових відходів можна звертатися лише до тих асенізаторів, що мають договір з Київводоканалом, бо лише в нас є спеціальні зливні станції.
Перед потраплянням на споруди Бортницької станції аерації стічні води мають бути розбавлені до необхідної концентрації. Скиди стічних вод в непередбачених для цього місцях виводять з ладу каналізаційні колектори, обладнання на насосних станціях, шкодять навколишньому середовищу.
На балансі Київводоканалу зараз є чотири зливні станції для асенізаторів в різних частинах міста, які побудовані за усіма діючими нормативами та оснащені сучасним обладнанням:
1. КНС «Ново-Святошинська» – проспект Перемоги, 137;
2. КНС «Лівобережна» – проспект Визволителів, 2;
3. КНС «Конча – Заспа № 6» – Столичне шосе, 90-А;
4. Бортницька станція аерації – вул. Колекторна, 1.
Вартість приймання 1 м3 стоків складає від 41 до 44 гривень.
Приймання рідких побутових відходів на зливних пунктах здійснюється після укладання договору між Київводоканалом та організацією або фізичною особою, що транспортують відходи. Укласти такий договір можна за адресою: проспект Алішера Навої, 1а, контактний телефон: (044) 541-94-26.
Для укладання договору на приймання та знешкодження рідких побутових відходів на зливних станціях Київводоканалу перевізник має надати наступні документи:
- Лист-звернення на ім`я заступника генерального директора – директора Департаменту експлуатації каналізаційного господарства Кислого М.І.
- Копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
- Копію свідоцтва платника ПДВ або витяг.
- Копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу
(Документи повинні бути завірені печаткою підприємства і підписом керівника із зазначенням посади та ПІБ, написом «копія вірна»)
5. Реквізити.
6. Контакти та електронна адреса.
7. Об`єм цистерни, кількість автомобілів.
Перед тим, як співпрацювати з перевізниками рідких побутових відходів, перевірте, чи є в них заключений договір з Київводоканалом. Копію договора має надати водій автоцистерни за вашим запитом. Наразі з Київводоканалом співпрацює 90 асенізаторів, перелік перевізників можна подивитись тут.