Дніпровській водопровідній станції 80 років

15.12.2019
Поділитися:

Дніпровська водопровідна станція була запущена в роботу 15 грудня 1939 року, вона забезпечує киян  якісною питною водою і  сьогодні.

Зараз Київ споживає 600-650 тис. м3 води на добу, 180 тис. м3 з яких готується на Дніпровській станції.

Технологія очистки, яка застосовується на станції, розрахована на видалення органічних забруднень та знезараження бактеріальних. На виході з очисних споруд контроль якості питної води здійснюється щоденно за 22 показниками, щомісячно за 48 показниками та щорічно за 76 показниками  і відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

У 70х роках Київводоканал став одним із перших в Радянському Союзі використовувати додаткову технологію обробки води – озонування, яка суттєво покращує органолептичні властивості води.  

Зараз на Дніпровській станції відбувається модернізація кількох важливих об`єктів. В рамках співпраці зі Світовим банком проводиться реконструкція насосної станції першого підйому, де  застаріле обладнання замінюють на сучасне та енергоефективне.

«Встановлення сучасних насосних агрегатів та частотних перетворювачів, а також  модернізація іншого електротехнічного обладнання дозволяють зекономити 35% електричної енергії. Заощаджені кошти ми можемо витратити на оновлення інших наших об`єктів», - розповів генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький. – «За рахунок Інвестиційної програми виконується реконструкція резервуару чистої води із застосуванням новітніх технологій. Сучасні полімерні матеріали захищатимуть бетонні конструкції від впливу води, в результаті чого резервуар прослужить багато років».

У 2019 році на Дніпровській водопровідній станції розпочалось будівництво цеху з виробництва діоксиду хлору – більш безпечного та екологічного ніж хлор реагенту, яким тут знезаражуватимуть воду вже з наступного року.

«Ми зараз намагаємось повністю відмовитись від хлорування води. А технологія знезараження за допомогою діоксиду хлору  показала свою дієвість в усьому світі. Це найбільш сучасний реагент, який вже використовується в таких містах, як Відень, Нюрнберг, Мюнхен, Варшава та Краків.  Плануємо розпочати очистку води за новою технологією вже в першому кварталі 2020 року», - повідомив Дмитро Новицький.