Каналізація і кухонні подрібнювачі відходів

24.11.2021
Поділитися:

Коли ми нагадуємо споживачам про те, що у каналізацію не можна викидати залишки їжі, нас часто питають, чи може вирішити цю проблему встановлення на кухні подрібнювача відходів.

Якщо до каналізації потрапляють вже подрібнені залишки їжі, це викликає менше проблем, ніж якщо туди викидати цілі шматки. Але фахівці каналізаційного господарства все одно не радять використовувати каналізацію замість смітника, бо навіть подрібнені залишки їжі у великому обсязі можуть стати причиною заторів та аварій на каналізаційних мережах.

 

Тоді чому ж кухонні подрібнювачі набули популярності у європейських країнах?

По-перше, каналізаційна система більшості європейських міст, на відміну від київської,  не поділяється на господарсько-побутову і дощову. Тому каналізаційними  трубопроводами рухаються більші обсяги води, особливо при сильних опадах, а отже труби краще прочищаються, і затори стаються рідше.

По-друге, такі прилади часто встановлюють там, де немає контейнерів для органічного сміття або сміття вивозиться рідко. Якщо сухі відходи можна збирати тривалий час, а потім викинути, то від залишків їжі краще позбуватися відразу, і завдяки подрібнювачам це можна зробити просто під час миття посуду.

Звісно, ви можете встановлювати на вашій кухні подрібнювачі відходів, якщо вам це зручно, але просимо не зловживати цим та не спускати до каналізації великі обсяги подрібнених відходів. Викинути відходи та залишки їжі у смітник - це не так складно, а от щоб усунути затори та відремонтувати каналізаційні мережі знадобиться багато часу, коштів та зусиль.