Київводоканал нагадує про заборону розміщення споруд та об'єктів в охоронній зоні водопровідних мереж

12.06.2018
Поділитися:

На минулому тижні 19 приватних будинків по вул. Квітки-Основ’яненка та 4 приватні будинки по Стратегічному шосе залишилася без води через розташування в охоронній зоні водопровідної мережі гаражів та неможливістю проведення аварійний робіт. На даний час аварії ліквідовано і усі мешканці з водою, але, на жаль, такі ситуації трапляються щодня.

 Київводоканал неодноразово інформував, що наявність об’єктів та споруд в охоронній зоні водопровідних мереж значно ускладнює роботу аварійних бригад, а це призводить до того, що мешканці будинків залишаються без води на довгий термін. При цьому наноситься значна шкода навколишньому середовищу, відбувається псування майна, яке тягне за собою витрати, пов`язані з відновленням.

 У разі аварійної ситуації інколи техніка немає можливості дістатися до місця аварії через встановлені споруди, а утворені від витоку води провали створюють загрозу будинкам і їх мешканцям.

 Київводоканал наголошує, що для запобігання виникненню аварійних ситуацій та забезпечення безперебійного водопостачання мешканцям, розміщення споруд та об’ектів в охоронних зонах - заборонено!

 Додатково:

Відповідно до Державних будівельних норм, охоронна зона водопровідних мереж залежить від властивостей ґрунту та розміру водоводу. Якщо діаметр труби, закладеної в сухому ґрунті, не перевищує 500 мм, охоронна зона складає по п’ять метрів в обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводу. Такий самий водовод діаметром від 500-та до 1000 мм має охоронну зону в десять метрів у кожен бік. У випадку, коли водопровідні магістралі закладені у вологих ґрунтах, охоронна зона труб може простягатись на відстань понад 100 м – по 50 м у кожен бік.

В залежності від глибини закладання колектору, визначається охоронна зона каналізаційних мереж. На звичайних колекторах вона становить по п’ять метрів в обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводів. На колекторах глибокого закладання охоронна зона складає по три метри в кожен бік.

В такому разі дістатися до техніки та місця пошкодження мережі і ліквідувати аварійну ситуацію можна лише за умови знесення або ж перенесення цих споруд.