Київводоканал оприлюднив результати випробувань технології знезараження діоксидом хлору

14.11.2018
Поділитися:

Київводоканал оприлюднив результати лабораторних та промислових випробувань технології знезараження питної води діоксидом хлору.

Презентація результатів відбулася в рамках Міжнародної конференції «Стан та перспективи розвитку систем водопостачання та водовідведення із застосуванням новітніх технологій».

Голова правління - генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький зазначив, що в рамках дослідження альтернативних технологій знезараження питної води проведена велика робота:

«Сьогодні діоксидом хлору обробляють питну воду на станціях Західної Європи, зокрема у Відні, Нюрнберзі, Палермо, а також містах Північної Америки, Канади і Японії, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Коли ми приїжджаємо до, наприклад, Відня, то захоплюємося смаком води, яку можна пити прямо з-під крану, та яка оброблена діоксидом хлору. Ми довго вивчали і саму технологію, і закордонний досвід, розглядаючи різні варіанти: гіпохлорит натрію, озонування, змішані оксиданти, діоксид хлору. І прийшли до висновку, що найприйнятніша з точки зору економіки та екології – діоксид хлору. Після цього були проведені лабораторні і промислові дослідження. Зараз ми готові поділитися цими матеріалами».

В свою чергу перший заступник директора - головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства Київводоканалу Володимир Костюк розповів, що столичний водоканал  вже давно почав шукати більш сучасні рішення для знезараження води, ніж збитковий та небезпечний рідкий хлор.

Зупинка влітку цього року підприємства "Дніпроазот", єдиного в Україні виробника рідкого хлору, що використовується переважною більшістю водоканалів України для знезараження питної води, стала каталізатором, який прискорив роботу.

Лабораторні та промислові випробування технології знезараження діоксидом хлору пройшли на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях Київводоканалу, які забезпечують приготування 90% питної води для Києва.

Флагманом випробувань стала Дніпровська станція – лабораторні та промислові випробування там пройшли ще в 2017 році.

Деякі з важливих висновків після проведених випробувань на Дніпровській станції:

Якість питної води в період випробувань відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками, в тому числі за вмістом діоксиду хлору 0,10-0,17 мг/дм3 та хлоритів менше 0,2 мг/дм3.

Застосування діоксиду хлору забезпечило надійне знезараження питної води на всіх етапах очистки, при подачі у водопровідні мережі та безпосередньо у водопровідних мережах міста.

На проведення випробувань були отримані всі дозволи та документи, передбачені чинним законодавством України, в тому числі і Висновки Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на технологію підготовки питної води діоксидом хлору.

Планується, що Дніпровська станція, яка забезпечує питною водою третину Києва, перейде на технологію знезараження діоксидом хлору в травні 2019.

Випробування на Деснянській станції проводилися пізніше – в 2018 році і теж супроводжувалися отриманням всіх необхідних дозволів та документів. Станом на сьогоднішній день проводиться аналіз отриманих результатів проведених випробувань на Деснянській станції.

Більш детально про лабораторні та промислові випробування та переваги технології знезараження діоксидом можна дізнатися, переглянувши Презентацію, яка була підготовлена для Міжнародної конференції «Стан та перспективи розвитку систем водопостачання та водовідведення із застосуванням новітніх технологій».