Київводоканал занепокоєний ситуацією, що склалася у зв`язку з засміченням магістрального каналу Бортницької станції аерації

22.03.2019
Поділитися:

Київводоканал занепокоєний ситуацією, що склалася у зв`язку з засміченням магістрального каналу Бортницької станції аерації.

Через цей канал здійснюється відведення біологічно очищених  зворотних вод Бортницької станції аерації у водний басейн Канівського водосховища р. Дніпро.

З 2008 року розпочалася інтенсивна забудова правого берегу каналу  і,  в тому числі,  територій, на яких розташовані трубопроводи подачі очищених стічних вод. З 2015 року в даній місцевості відбуваються активні будівельні роботи, хоча землевідведення ділянок на цій території з ПрАТ «АК «Київводоканал» не погоджувалося.

Будівельне сміття, пісок та побутові відходи у великій кількості скидаються на береги каналу, що призводить до зменшення його перетину.

В останні два тижні почалося інтенсивне засипання сміттям та піском ділянки довжиною 100 метрів на лівому березі магістрального каналу із засипкою русла на 15 метрів (при загальній ширині русла 50 метрів).

Засмічення може призвести до того, що в період проходження паводку буде унеможливлена перекачка паводкових вод. Також дана ситуація може спричинити екологічні проблеми, такі як повторне забруднення очищених стічних вод Бортницької станції аерації з подальшим скиданням в р. Дніпро.

Для вирішення даної проблеми необхідно припинити будівництво на берегах магістрального каналу, вивезти сміття та відновити русло каналу.