Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз»

16.04.2018
Поділитися:

17-20 квітня за підтримки «Київводоканалу» в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» пройде фінал конкурсу «Всеукраїнський юнацький водний приз-2018».

Учні старших класів,ліцеїв та коледжів приїдуть поділитись своїми ідеями, дослідженнями та пропозиціями – як зробити воду в Україні чистою та захистити її від техногенного впливу життєдіяльності людини.

Інноваційні методи очищення стічних вод, раціональне використання водних ресурсів в промисловості використання альтернативних джерел енергії у водокористуванні, аналіз антропогенного навантаження на річки, оцінка та управління екологічним станом річок, екологічний стан Чорного моря  - такі теми хвилюють юних дослідників, які подали свої проекти на конкурс. Після заочного розгляду всіх робіт журі відібрало 37 кращих, автори яких приїдуть до Києва змагатись за 1 місце серед ровесників з цілої України.

Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» – національний етап міжнародного конкурсу «Stockholm Junior Water Prize», який щороку проходить у Стокгольмі. Чотирнадцятий рік учасником цього престижного конкурсу є Україна. Проводить його у нашій країні ГО «ВУВТ «ВотерНет». Основна мета конкурсу – залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання.

Міжнародний конкурс проходить в рамках Всесвітнього водного тижня (World Water Week) у Стокгольмі. Саме тут вручаються нагороди – «Стокгольмський Водний Приз» (Stockholm Water Prize) – за найкращу наукову розробку, «Стокгольмський Юнацький Водний Приз» (Stockholm Junior Water Prize, SJWP) – за найкращий молодіжний проект та «Стокгольмську Промислову Водну Нагороду» (Stockholm Industry Water Award) – за найефективніше використання води в промисловості. Це найпрестижніші міжнародні конкурси в галузі збереження водного середовища і відбуваються вони під патронатом і за безпосередньої участі королівської родини. Так як і нобелівська премія «Стокгольмський водний приз» вручається Його Королівською Величністю королем Швеції Густавом, нагороду переможцю SJWP– голубу кришталеву краплю і 15000 дол. США – вручає особисто Її Королівська ВисокістьКронпринцеса Швеції Вікторія.

Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» проходить під патронатом та за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України та Посольства Швеції в Україні за співпраці з хіміко-технологічним факультетом НТУУ «Київський політехнічний інститут», ДП "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут міського господарства", КП «Водно-інформаційний центр» та ПрАТ «АК «Київводоканал».

Генеральний партнер конкурсу – представництво компанії «DOW Europe» GmbH, яка працює в Україні близько 20 років і відома у світі розробками інноваційних технологій та екологічно чистих матеріалів. Партнером конкурсу є також вітчизняний виробник, провідна компанія в галузі водопідготовки і водоочищення ТОВ НВО «Екософт».

Отримати більше інформації можна на сайті Stockholm Junior Water Prize.

За додатковою інформацією звертатись:

Оксана Денис, головний координатор  конкурсу, тел.: 067 673 46 44

Юля Бережна, виконавчий директор «ВотерНет», тел.: 0675387046, e-mail: sjwp.ua@gmail.com