Музею води виповнилось 20 років

24.05.2023
Поділитися:

Сьогодні Київський Музей води (Водно-інформаційний центр) відзначає своє 20-річчя.

Музей був  відкритий у 2003 році у спорудах першого київського централізованого водогону, побудованих наприкінці 19 століття.

Музей було створено з метою покращення інформованості населення стосовно цінностей водних ресурсів та поглиблення усвідомлення важливості їх збереження та раціонального використання. Сама ідея і основний вклад по створенню музею належать Київводоканалу. Музей був був задуманий, як перша установа в Україні, що у нестандартній формі розповідає про значення питної води та виховує екологічну культуру.

Виставка демонструє роль води у природі та житті людей, розповідає про історію Київського водогону, технології очищення та транспортування води до споживача, водовідведення та очищення стічних вод.

Музей активно популяризує діяльність Київводоканалу, розповідає про його роботу, висвітлює інформацію щодо впровадження новітніх технологій у водопідготовці та важливість модернізації обладнання.

В музеї багато ігрових інтерактивних елементів, які роблять екскурсії для дітей цікавими та захоплюючими. Музей води є одним із найвідвідуваніших виставкових закладів Києва. Очолює музей колишній директор Київводоканалу Олександр Юхимович Попов.

За весь час існування музею Води його відвідало понад 2 мільйони людей  з 15 різних країн світу. За рік максимально він приймав 150 тисяч відвідувачів, за день максимальна кількість людей сягала 1800.

З нагоди 20-річчя музею  Київводоканал поповнив експозицію новим експонатом - відцентровим насосом. Це історично важливий елемент каналізаційного обладнання,  вражаючий за своєю потужністю, міцністю та стійкістю до механічного впливу. Обладнання радянського виробництва ефективно себе показало при перекачці крупнофракційного сміття, що властиве стічним водам. Історично насос був встановлений в 1970 році та пропрацював 47 років на найбільш продуктивній КНС міста "Оболонь". Він продовжить свою службу вже як експонат виставки  Водно-інформаційного центру.

Зі святом працівників музею привітав генеральний директор Київводоканалу Сергій Крушановський:

«Без працівників музей – це просто набір експонатів. Люди, які тут працюють, вкладають душу у свою справу, і тому я хочу щиро їм подякувати. Незважаючи не те, що в країні йде війна, Музей води продовжує працювати і приймати відвідувачів. Продовжує свою важливу справу – інформувати киян і гостей міста, особливо молоде покоління, про цінність водних ресурсів, важливості їх збереження та раціонального використання. Відвідуючи музей, люди бачать, як місто живе і як воно забезпечується водою. Це додає віри і впевненості в нашій перемозі».