На місці аварії каналізаційного колектора в Подільському районі проведено виїзне засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

15.07.2019
Поділитися:

15 липня на місці аварії Мостицького колектора в Подільському районі Києва під головуванням Заступника голови КМДА Петра Пантелеєва та за участі Голови правління – генерального директора  Київводоканалу Дмитра Новицького і фахівців підприємства відбулося засідання Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) 

Станом на ранок 15 липня бригадами Київводоканалу змонтовано обвідну трубу в районі пошкодженої частини системи водовідведення та проводиться розробка котловану. Складність робіт посилюється глибиною залягання  - перехідний колектор 1500 мм та 2000 мм знаходиться відповідно на глибині 5-ти та 9-ти метрів.

Через аварію в районі вул. Мостицької, 9 було перекрито рух транспорту. Станом на сьогодні рух відновлено однією смугою. 

Учасники засідання відмітили складність аварії та визначили першочергові заходи в рамках її ліквідації. Було вирішено в найкоротші терміни завершити діагностику, укріпити схили котловану та відновити рух транспорту в дві смуги, в тому числі тролейбусу №25.

«Вирішено оперативно забезпечити укріплення схилу, що дасть можливість відкрити другу смугу для руху транспорту і запустити тролейбус. Таким чином, транспортна напруга буде знята. Відносно самих мереж – ситуація дійсно складна. Київводоканал протягом дня завершить діагностику і вже на основі цього ми будемо приймати подальші рішення щодо фінансування робіт, їх видів та строків», - зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

У свою чергу генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький зазначив, що незважаючи на масштаби аварії, постачання холодної води мешканцям здійснюється в штатному режимі.

 

«Хочу запевнити киян, що роботи проводяться в дві зміни і будуть виконані в найкоротші терміни. Важливим моментом є те, що всі мешканці, яких обслуговує даний каналізаційний колектор, залишаються з холодною водою», - підкреслив Дмитро Новицький.

 

Київводоканал просить водіїв вибирати альтернативні маршрути, плануючи свої поїздки, а мешканців району – уникати місця аварії.

 Як повідомлялося, аварія на колекторі 1975 року будівництва сталася внаслідок дії газової корозії на залізобетонні труби, з яких в радянські часи зводилися каналізаційні мережі.

В процесі транспортування стічних вод такою мережею через сірководень, який виділяється із стоків, з часом йде активна корозія верхньої частини колекторів: бетон стає крихким, сталева арматура іржавіє, труба втрачає міцність і руйнується.