Покращення якості води для чверті Києва: Україна та Франція уклали угоду щодо модернізації об’єктів водопостачання

13.05.2021
Поділитися:

Сьогодні Уряд України та Уряд Французької Республіки уклали чотири рамкові угоди на загальну суму понад 1,3 млрд євро. В тому числі  було підписано кредитну угоду у сумі 70 млн євро на модернізацію стратегічно важливих об’єктів водопостачання Києва. Реалізація проєктів дозволить покращити якість питної води в столиці  для понад 25% її мешканців.

Кредитні кошти, що надаються казначейством Франції на пільгових умовах терміном на 40 років є найбільш прийнятним варіантом фінансової позики для Київводоканалу. Джерелом погашення кредиту є тариф, який сплачуватиметься мешканцями міста, тому мінімально відчутний вплив на тариф за водопостачання є однією з прерогатив міста.

Нагадаємо, що за кредитні кошти будуть реалізовані такі проєкти:

1. Впровадження технології попередження гідроударів на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях.

У зв’язку з тривалою експлуатацією і зносом обладнання та мереж на станціях відбуваються часті аварійні ситуації пов'язані з гідроударами, що виникають у зв'язку з зупинкою застарілого насосного обладнання при неконтрольованих зворотних потоках великих обсягів води.

Технологія попередження гідроударів забезпечить стабільну роботу водопровідного обладнання та мінімізує ризики відключення водопостачання у споживачів через аварійну ситуацію пов’язану з гідроударом, а також вторинного забруднення води у мережі.

2. Впровадження технології очищення промивних вод на Деснянській водопровідній станції.

Проєкт є пріоритетним до реалізації до 2022 року, в рамках запобігання скиданню промивних вод в річку Дніпро після підготовки води, що є однією з основних екологічних проблем м. Києва, яка не вирішувалась десятиліттями.

Після впровадження нової технології очистки промивних вод повністю припиниться скид продуктів очищення питної води в Русанівську протоку. Реалізація проєкту також дозволить скоротити технологічні витрати води на 7-10%, і тим самим заощадити додаткові кошти.

3. Реконструкція двох водоводів діаметром 1 000 мм від Деснянської водопровідної станції ІІ-го підйому з системою контролю втрат води (загальна довжина 2-х ниток 15,2 км).

Водоводи відносяться до основних магістральних мереж міста Києва, які транспортують воду з Деснянської водопровідної насосної станції ІІ-го підйому і постачають центральну частину міста (20-25% населення).

Реалізація цього заходу дозволить значно зменшити втрати питної води та підвищити якість надання послуг з централізованого водопостачання.

 

Досягнення домовленостей між Урядами України та Франції щодо виділення  пільгового кредиту у сумі 70 млн євро є вагомим внеском в розвиток водопостачання столиці.