Роз'яснення щодо ситуації з хлором

18.07.2018
Поділитися:

В середині  червня  АТ «Дніпроазот», що є єдиним виробником рідкого хлору в Україні, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво. У зв’язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація із забезпеченням технологічного процесу знезараження питної води. 

Місто Київ станом на сьогоднішній день в достатній кількості забезпечене хлором - ПрАТ «АК «Київводоканал» має запас хлору, якого вистачить на термін більше місяця. 

Для приготування питної води Київводоканал використовує воду з трьох джерел: Дніпра, Десни та артезіанських свердловин. Вода з усіх трьох джерел, в тому числі і з артезіанських свердловин – потребує знезараження. 

Київводоканал розглядає різні способи виходу із ситуації, що склалася. Один із можливих шляхів вирішення проблеми - поставки хлорі із-за кордону. В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає багато часу. Більше того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо. Поставки хлору в цистернах з Європи також є проблематичними. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території Україні. Київводоканал наразі немає досвіду закупок хлору із-за кордону, тому важко прогнозувати, наскільки стабільними вони можуть бути. 

Київводоканал також розглядає різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Опрацьовується декілька варіантів заміни цього знезаражувача на сучасні та безпечніші: низькоконцентрований гіпохлорит натрію, змішані оксиданти, діоксид хлору. Основна увага Київводоканалу зараз зосереджена на такому реагенті, як діоксид хлору. Однак, перехід на нові системи завжди потребує часу на впровадження та інвестицій у цей процес. 

Станом на сьогоднішній день оптимальним варіантом вирішення ситуації є терміновий запуск виробництва хлору на АТ «Дніпроазот». Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» звернулася до РНБО та Уряду з проханням посприяти вирішенню ситуації.

АТ «Дніпроазот» вже надав до Київводоканалу свої пропозиції щодо укладення договору на поставки хлору. Однак, в будь-якому випадку, укладення договору відбуватиметься в порядку та на підставі Закону України «Про державні закупівлі».