Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку холодної води

04.12.2019
Поділитися:

Сплачувати лише за фактично спожитий об`єм води  можливо лише за умови наявності у кожного споживача квартирного лічильника, а у багатоквартирних будинках також обов`язково  має бути загальнобудинковий прилад обліку.  Цей загальнобудинковий лічильник, а також допоміжні засоби, що забезпечують його функціонування (запірна арматура, фільтри, клапани тощо), становлять вузол комерційного обліку. І в Києві майже 12 тисяч багатоквартирних будинків обладнані такими вузлами обліку, завдяки чому  мешканці  мають змогу контролювати витрати холодної води та сплачувати лише за спожитий об`єм.

Але, як і будь-який механізм, вузли комерційного обліку потребують технічного обслуговування: періодичного огляду, ремонту  та  повірки. І на це потрібні кошти.

До 2017 року ці витрати вже містились у структурі тарифу на холодне водопостачання, тож споживачі оплачували утримання вузлів обліку, проте не робили це окремо. Але витрати на цю послугу було виключено з тарифу холодного водопостачання в середині 2017 року, за рахунок чого тариф знизився, але питання обслуговування вузлів обліку так і залишилося невирішеним.

Тож з 2017 до 2019 рік обслуговування приладів комерційного обліку здійснювалось лише в аварійних ситуаціях. Через це на сьогоднішній день майже 4 тисячі вузлів комерційного обліку потребують негайного ремонту та повірки.

Отже,  30.09.2019 р. розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради № 1716 “Про встановлення внесків за обслуговування ПрАТ “Київводоканал” вузлів комерційного обліку комунальної послуги з централізованого водопостачання” було встановлено  розмір внесків на обслуговування вузлів комерційного обліку для кожного будинку.

Він може становити від 1 до 140 грн за квартал і переважно залежить від кількості квартир у багатоповерхівці та від кількості загальнобудинкових лічильників.

Дізнатися про розмір внесків у вашому будинку можна з таблиці, що розміщена за посиланням.

Наголошуємо, що кошти, які доведеться сплачувати у разі необлікованих витрат води через відсутність і поломку загальнобудинкового лічильника, будуть значно перевищувати суму внесків на його обслуговування.