Учасники українсько-німецького водного форуму відвідали БСА

27.11.2018
Поділитися:

В Києві 22-23 листопада пройшов українсько-німецький форум на тему «Рішення для підвищення ефективності водного господарства України».

Мета заходу - обговорення ситуації в галузі водного господарства України та визначення можливих шляхів вирішення існуючих проблем та підвищення ефективності галузі.

Серед учасників заходу: представники Асоціації «Укрводоканалекологія», Німецької асоціації водопостачання, водовідведення та відходів (DWA), водоканалів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (НКРКП), представники німецького та українського бізнесу.

В рамках форуму Київводоканал організував для учасників поїздку на Бортницьку станцію аерації (БСА).

БСА - єдина станція очищення стічних каналізаційних вод в м. Києві, що очищує всі стічні води столиці та прилеглих населених пунктів Київської області (це понад 5 млн. людей).

Три очисні блоки БСА було збудовано з 1960-х по 1980-х років, більшість споруд та обладнання серйозно зношені (загальний знос стану обладнання складає – 80 %). Зараз станція знаходиться в процесі реконструкції. Цей наймасштабніший на сьогоднішній день інфраструктурний проект в Україні реалізовується за кошти японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Учасники форуму під час екскурсії мали змогу особисто ознайомитися з роботою станції. А під час презентації заступник директора департаменту експлуатації каналізаційного господарства – начальник БСА Володимир Бражник розповів про технологію очистки води на станції та запросив бізнес до співпраці.

За його словами, японський проект з реконструкції БСА є першочерговим і вкрай важливим, однак охоплює лише частину необхідних робіт.

«Станція дуже велика. Проект її повної реконструкції складається з 10 етапів. Японський проект охоплює 4 етапи, ще один етап (підготовка територій під будівництво)  - відповідальність української сторони. Питання реалізації ще 5 етапів поки що не вирішене, тому, якщо є інтерес у вашого бізнесу, - будь ласка, приходьте. Ми запрошуємо вас до співпраці», - звернувся до присутніх Бражник.

Серед питань, які поки що не вирішені, зокрема: реконструкція великих насосних станцій, будівництво нового другого блоку, будівництво допоміжних споруд (ремонтних, механічних, лабораторних і т. д.), утилізація осадів з мулових полів тощо.

Бражник особливо наголосив на проблемі мулових полів і перспективах їх переробки.

«Ми отримуємо 12 тис. м кубічних мулу на добу. Площа мулових полів зараз сягає понад 286 гектарів. 10 млн тон мулу зараз зберігається на цих полях. Питання утилізації мулу на цих полях не вирішене і це тема для серйозного бізнес-проекту», - зазначив Бражник.

Очистка стічних вод є тільки однією з важливих тем, які будуть обговорені під час форуму. Серед інших важливих тем: стан водопровідно-каналізаційного господарства України, проблеми та стратегії розвитку у сфері управління водним господарством України, інноваційні технології для підвищення ефективності водного господарства України, альтернативні технології дезінфекції питної води тощо.

Крім того, форум став площадкою, де змогли поспілкуватися біля 100 представники водоканалів, українського та німецького бізнесу, представити свої технології та домовитись про співпрацю.