Відбулось чергове засідання форуму ОСББ

19.04.2019
Поділитися:

18 квітня  у Київводоканалі відбулося чергове засідання  форуму Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Спеціальна тема засідання - «Порядок ліквідації аварійних ситуацій на зовнішніх водопровідно-каналізаційних мережах».

На заході були присутні: начальник управління експлуатації водопровідних мереж Микола Тимчук, заступник головного інженера Управління  експлуатації каналізаційних мереж і насосних станцій Андрій Кобзар, заступник головного диспетчера Юрій Грецький, заступник директора розрахункового департаменту Юрій Терещенко, начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міської державної адміністрації Віра Радченко.

Модератор форуму – начальник інформаційного управління Київводоканалу Вікторія Яковлєва.

Під час засідання були  розглянуті питання щодо регламенту робіт з локалізації та ліквідації аварій на зовнішніх мережах, виконання планових ремонтних робіт та відновлення благоустрою території по закінченні ремонту.

Про порядок прийняття та відпрацювання заявок розповів заступник головного диспетчера Юрій Грецький.  Він зазначив, що ще на етапі отримання заявки диспетчери водоканалу намагаються уточнити, чи дійсно усунення аварійної ситуації знаходиться в межах компетенції підприємства, адже до водоканалу можуть помилково зателефонувати з приводу аварії на трубопроводі гарячого водопостачання чи опалення.

Оформлена заявка передається у районний відділ, після чого на місце спрямовуються бригада для обстеження. Також спеціалісти водоканалу мають направити запити до інших комунальних служб, щоб запобігти пошкодженню електричних мереж, газових труб чи телефонного кабелю.  «На жаль, ми не завжди можемо одразу повідомити споживачам, скільки часу займе усунення аварії, адже це неможливо спрогнозувати, не провівши обстеження», - додав Юрій Грецький.

Начальник управління експлуатації водопровідних мереж Микола Тимчук акцентував увагу на тому, що затримки в виконанні робіт можуть виникнути через брак необхідної техніки та матеріалів.  Він зазначив, що мешканці негативно ставляться до роботи водоканалу у нічний час та скаржаться на незручності, отже аварійно-відновлювальні заходи доводиться відкладати на наступний день. Актуальним також є питання благоустрою території після усунення аварії. Невчасне виконання цих робіт викликає обурення мешканців, але затримка зазвичай відбувається з об`єктивних причин: через несприятливі погодні умови чи відсутність необхідних матеріалів та брак робочої сили.

Під час форуму також підіймалося питання безгосподарчих мереж. За правилами водоканал не може виконувати ремонтні роботи на таких мережах та має надати балансоутримувачу припис щодо ліквідації аварії. Представники ОСББ висунули пропозицію ініціювати звернення до органів влади, щоб якнайшвидше вирішити цю проблему.

Порушуючи питання прочистки мереж водовідведення, заступник головного інженера Управління  експлуатації каналізаційних мереж і насосних станцій Андрій Кобзар зауважив, що у більшості випадків мешканці багатоповерхівок самі спричиняють появу засмічень. До каналізації скидають залишки їжі, гігієнічні засоби, вушні палички, побутове сміття, чого робити категорично не можна. Андрій Кобзар порекомендував головам правління ОСББ провести серед мешканців будинків роз`яснювальну роботу щодо правил користування каналізацією.

В ході спілкування представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та співробітники водоканалу зрозуміли проблеми один одного та дійшли висновку, що разом можна знайти вихід з будь-якої ситуації. Як зазначила модератор форуму Вікторія Яковлєва: «Проблемні питання будуть завжди, але завдяки регулярному проведенню форуму ОСББ багато питань було вирішено, і непорозумінь між споживачами та співробітниками водоканалу стає все менше».