Відтерміновано вступ у дію нового Закону «Про ЖКП»

11.06.2018
Поділитися:

Верховна Рада України прийняла законопроект 8424, яким відтермінувала до 1 травня 2019 року введення в дію Закону «Про житлово-комунальні послуги».

Закон «Про житлово-комунальні послуги», який фактично означає запуск реформи в сфері ЖКП, мав вступити в дію 10 червня цього року. Однак для його повноцінної реалізації виконавчою владою не було розроблено та прийнято достатньо підзаконних актів.

Відтермінування дозволить продовжити перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері та його повним введенням в дію. Такий перехідний період повинен бути достатнім для того, щоб затвердити необхідні нормативно-правові акти. А також забезпечить стабільне функціонування суб’єктів господарювання, виконавців житлово-комунальних послуг, дозволить знизити соціальну напругу.

«Закон про ЖКП є прогресивним і вкрай необхідним для реформування галузі. Однак вступ його в дію 10 червня міг призвести до колапсу, оскільки немає поки що необхідних підзаконних актів. Тепер потрібно не «відкладати в довгий ящик», а ретельно відпрацювати всі нормативні акти», - прокоментував рішення парламенту Голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький

Варто зазначити, що ведення в дію Закону «Про ЖКП» відтерміновано в частині регулювання комунальних послуг. Тобто, це вода, тепло, поводження з відходами, електропостачання і газ. В той же час, з 10 червня 2018 року вводиться в дію норма з управління багатоквартирним будинком, за якою власники багатоквартирних будинків зможуть самостійно обирати собі управителя.