Хто встановлює тариф на водопостачання та водовідведення

19.08.2021
Поділитися:

На жаль, не всі кияни знають, що тарифи на водопостачання та водовідведення  встановлює не сам водоканал, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  (НКРЕКП).

Насправді ж процедура формування тарифу виглядає так. Київводоканал формує розрахунки тарифу на майбутній рік та, відповідно до чинного законодавства, подає їх на розгляд та затвердження до НКРЕКП щороку, адже ціни на реагенти, паливно-мастильні матеріали та, особливо, електроенергію постійно зростають,  а якщо водоканал не буде враховувати ці зміни, то не зможе забезпечити повноцінну роботу підприємства.

Перед зміною тарифів обов`язково проводяться відкриті обговорення із залученням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, коли від усіх зацікавлених осіб приймаються зауваження та пропозиції, і тільки після цього НКРЕКП ухвалює остаточне рішення.

Прийняття Закону 1060  дозволило Київводоканалу з 01.07.2021 року застосувати новий економічно обгрунтований тариф на водопостачання та водовідведення, який становить 25,38 грн. Зростання складає лише 3,6 грн. 

Хочемо підкреслити, що  Київводоканал один з останніх водоканалів у країні застосував новий тариф на централізоване водопостачання, і цей тариф залишається одним з найнижчих порівняно з іншими водоканалами.

Що входить у тариф на холодне водопостачання та водовідведення у Києві

Заробітна плата у структурі тарифу займає біля 33%. Нагадаємо, у нас працює близько 7 тис. співробітників, більшість з них є кваліфікованими фахівцями водопровідно-каналізаційної галузі.

Електроенергія –  19%. Її складова у вартості тарифу дещо зменшилась в останні 2 роки, завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій та заміні обладнання каналізаційних та водопровідних насосних станцій на енергоефективне.

Відрахування на інвестиційну програму - близько 9%. Інвестиційна програма - це вкладення у розвиток підприємства, оновлення технологій, ремонт мереж та модернізацію наших об’ктів. Так, коштами власної інвестпрограми нам вдалось реалізувати такі важливі проєкти, як реконструкція вузла знезараження на насосній водопровідній станції «Мінська», реконструкція ділянки Сирецького самопливного каналізаційного колектора, реконструкція резервуару чистої води на Дніпровській водопровідній станції. Крім того, один з наших найважливіших екологічних проєктів - будівництво заводу діоксиду хлору на Дніпровській станції теж фінансувався з інвестиційної програми Київводоканалу.

Решта 39% – це витрати на реагенти для очищення і знезараження води, матеріали для здійснення ремонтів обладнання та мереж, сплату податків тощо.