Як працює диспетчерська служба Київводоканалу
Головна диспетчерська – мозок і серце Київводоканалу. Саме звідси фахівці керують режимом водопостачання та водовідведення столиці та прогнозують потреби міста у воді, саме сюди надходять повідомлення про аварійні ситуації, і саме диспетчери оперативно розподіляють спецтехніку, контролюють її переміщення та хід усунення аварій.
До складу головної диспетчерської входять три підрозділи - Диспетчерська служба, аналітично-обліковий відділ і дільниця оперативного виїзду.
Саме працівники Диспетчерської аварійної служби спілкуються з абонентами та приймають скарги на незадовільне водопостачання і якість води та заяви на відхилення від нормального режиму системи та організації робіт по усуненню аварійних і нештатних ситуацій.
Варто відзначити, що у Київводоканалі, на відміну від більшості організацій, що надають житлово-комунальні послуги, для прийому звернень абонентів не використовуються автовідповідачі. З вами завжди наживо спілкуються фахівці, які можуть відповісти на ваші додаткові питання, або підказати, куди вам звернутися, якщо питання не належить до їхньої компетенції.
Але окрім прийому звернень від споживачів наші диспетчери також займаються іншими важливими справами: оперативним управлінням і контролем за режимом роботи систем водопостачання і водовідведення, координацією робіт по локалізації і ліквідації аварійних ситуацій із залученням міських аварійних служб, оповіщенням відповідних організацій міста про нештатні та аварійні ситуації.
В диспетчерській службі на зміні працює 7 осіб, серед яких лише два оператори, які безпосередньо приймають дзвінки від споживачів. За день сюди надходить близько 500 дзвінків мешканців на стаціонарні телефони, тож дуже важко встигнути відповісти на кожен з них, та при цьому продовжувати виконувати інші робочі завдання. Адже операторам треба прийняти ще як мінімум 150 робочих дзвінків з 15 насосних станцій.
Але на жаль, близько 20% звернень, які надходять, зовсім не стосуються відсутності холодної води. Наприклад, можуть запитати про оплату послуг, перерахунки, поскаржитись на відсутність гарячої води або взагалі на роботу інших комунальних служб. Через це багато часу витрачається тільки на те, щоб пояснити абоненту, до кого йому насправді треба звернутись та куди перетелефонувати.
Щоб наші диспетчери не відволікались на такі дзвінки, ми дуже просимо наших споживачів звертатись до нашої Диспетчерської служби за номером 15-81 та (044) 200-73-01 тільки у таких випадках:
- У вас немає ХОЛОДНОЇ води або вода іде з низьким тиском, і ви хочете повідомити про це та дізнатись причину.
- У вас є скарги на незадовільну якість ХОЛОДНОЇ води.
- Ви хочете повідомити про витік води або іншу аварійну ситуацію на ЗОВНІШНІХ мережах ХОЛОДНОГО водопостачання.
- Ви хочете повідомити про засмічення каналізаційного колодязя чи витік каналізації.
- Ви хочете повідомити про відсутність кришки на водопровідному чи каналізаційному колодязі.
Куди звертатись з іншими питаннями
1. Якщо ви маєте питання стосовно перерахунків за послуги, встановлення лічильників, передачі показників або будь-які інші питання, що стосуються роботи Київводоканалу, дзвоніть до нашого контакт-центру за номером (044) 202-02-02 або до наших Центрів обслуговування споживачів.
2. Якщо ви маєте питання щодо гарячого водопостачання, звертайтесь до Київтеплоенерго або до Центральної Диспетчерської Служби з питань ЖКГ 15-57 чи контактного центру міста Києва за номером 15-51.
3. Щодо аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових мережах звертайтесь до балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ).
Дякуємо, що бережете наш час, адже ми працюємо для вас!
Про те, як в нашій оновленій диспетчерській використовується Геоінформаційна система, та які переваги це дає, читайте тут.