З нагоди Дня Дніпра журналісти відвідали Дніпровську водопровідну станцію

05.07.2019
Поділитися:

З нагоди міжнародного Дня Дніпра, який відзначається у першу суботу липня, журналісти відвідали Дніпровську водопровідна станцію.

День Дніпра був започаткований ще у 2003 році для привернення уваги до екологічного стану нашої головної водної артерії. Майже 70% українців використовують воду з Дніпра. Але, на жаль, з кожним роком стан річки погіршується.

Якість води річок формується під впливом природних, антропогенних та техногенних факторів.

Дніпро та її притоки протікають через болота білоруського та українського Полісся, вода яких має великий вміст органічних речовин. На якість Дніпра впливають скиди промислових та господарсько-побутових стічних вод населених пунктів, розташованих на території Білорусі та північних районів України. Негативним фактором погіршення якості води є також життєдіяльність людей в прибережній зоні (змиви з ґрунтів селищ, ферм, дачних ділянок з вигрібними ямами і смітниками) та застосування населенням добрив на ланах і в садах. Внаслідок техногенних факторів збільшується вміст аміаку, фосфатів, хлоридів, нафтопродуктів та інших шкідливих речовин.

На фото: заступник директора департаменту експлуатації водопровідного господарства – начальник управління Дніпровської водопровідної станції Анатолій Фурса

Дніпро – є джерелом і для Дніпровської водопровідної станції, яка забезпечує питною водою третину Києва.

Про роботу станції розповів заступник директора департаменту експлуатації водопровідного господарства – начальник управління Дніпровської водопровідної станції Анатолій Фурса. Він наголосив, що Дніпровська станція працює, починаючи з далекого 1939-го і в цьому році святкує своє 80-річчя!

Технологія очистки, яка застосовується на станції, розрахована на видалення органічних забруднень та знезараження бактеріальних. На виході з очисних споруд контроль якості питної води здійснюється щоденно за 22 показниками, щомісячно за 48 показниками та щорічно за 76 показниками  і відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Більш детально про очистку види на Дніпровській водопровідній станції можна прочитати, перейшовши за посиланням.

На фото: начальник Управління капітального будівництва Київводоканалу Антон Буяр

Київводоканал докладає максимум зусиль для оновлення станції. Серед робіт, які зараз проводяться зараз – реконструкція насосної станції першого підйому. «В рамках співпраці зі Світовим банком застаріле обладнання замінюють на сучасне та енергоефективне. Реконструкція передбачає заміну насосних агрегатів і дасть нам значну економію коштів через зменшення використання електроенергії», - розповів начальник Управління капітального будівництва Київводоканалу Антон Буяр.

На фото: інженер управління Дніпровської станції Олександр Грищенко

В рамках екскурсії інженер управління Дніпровської станції Олександр Грищенко також ознайомив журналістів з роботою диспетчерської, залу фільтрів та унікальним цехом озонування, який є єдиним в Україні.

З року в рік перетворювати річкову воду на питну стає важче і дорожче. Київводоканал закликає всіх почати відповідально ставитися до Дніпра, починаючи з відмови від використання миючих засобів з фосфатами і прибирання сміття у зонах відпочинку та закінчуючи забороною будівництва у береговій зоні.

На фото: цех озонування Дніпровської водопровідної станції