З нагоди Дня Дніпра відбувся прес-захід на Дніпровській водопровідній станції

06.07.2018
Поділитися:

6 липня, напередодні міжнародного Дня Дніпра, який відзначається у першу суботу липня, на Дніпровській водопровідній станції відбувся прес-захід ПраТ «АК «Київводоканал» на тему: «Якість води сучасного Дніпра та процес очистки на об’єктах Київводоканалу».

Дніпровська водопровідна станція побудована в 1939 році, її проектна потужність складає 600 тис. м3 на добу. На сьогоднішній день Київ споживає 600-650 тис. м3 води на добу. 180 тис. м3 води на добу в середньому готується на Дніпровській станції.

На Дніпровській водопровідній станції запроектована класична схема реагентної очистки води з відстоюванням та фільтруванням. Технологічні лінії складаються зі змішувачів, горизонтальних відстійників сумісних з камерами реакцій та швидких фільтрів. Більш детально про очистку види на Дніпровській водопровідній станції можна прочитати, перейшовши за посиланням.

Якість води в джерелах водопостачання, в тому числі і в Дніпрі залежить від природних, антропогенних та техногенних факторів. Дніпро та її притоки протікають через болота білоруського та українського Полісся, вода, яких має великий вміст органічних речовин. На якість води Дніпра впливають скиди промислових та господарсько-побутових стічних вод населених пунктів, розташованих на території Білорусі та північних районів України. Зворотні води населених пунктів містять органічні, мінеральні сполуки, фосфати, нафтопродукти, поверхнево-активні та інші шкідливі речовини. Негативним фактором погіршення якості води є також життєдіяльність людей в прибережній зоні (змиви з ґрунтів селищ, ферм, дачних ділянок з вигрібними ямами і смітниками) та застосування населенням добрив на ланах і в садах. Внаслідок техногенних факторів збільшується вміст аміаку, фосфатів, хлоридів, нафтопродуктів, важких металів та інших шкідливих речовин.

Головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства Київводоканалу Володимир Костюк зазначив, що починаючи з середини 2017 року і до сьогоднішнього дня якість і дніпровської води, і деснянської  - погіршується.

«На сьогоднішній день ми використовуємо вдвічі більше реагентів відносно 2015-го, 2016-го років. Збільшилися і дози хлору, оскільки бактеріальне забруднення річок також збільшилося. Використання хлору на Дніпровській станції становить зараз 0,8 тон на добу.

Ситуація така, що через погіршення якості води Дніпра технологія переналаштована на більші дози всіх реагентів. Відповідно, собівартість води виросла. Така ситуація не тільки в Києві, а й на всіх водоканалах, які використовують дніпровську воду в якості джерела водопостачання», - розповів Костюк.

Не дивлячись на погіршення якості води в Дніпрі, Дніпровська водопровідна станція забезпечує якість питної води, яка відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Контроль якості води Дніпра та питної води проводиться щоденно за 27 показниками, щомісячно за 52 показниками та щорічно за 90 показниками.

Київводоканал закликає всіх відповідально ставитися до річок загалом та Дніпра зокрема, починаючи з відмови від використання миючих засобів з фосфатами і прибирання сміття у зонах відпочинку та закінчуючи забороною будівництва у береговій зоні.