Відвідати музей

Шановні відвідувачі, екскурсію в музей каналізації та виставковий центр водолічильників можна замовити, попередньо домовившись у будні
з 8:00 до 17:00
067-658-29-01
(Василик Михайло Васильович)

Музей каналізації

Музей каналізації Києва охоплює більш ніж столітню історію розвитку каналізаційної системи міста: від 1879 року до сьогодення. Виставка представлена численними експонатами каналізаційного господарства Києва: сучасні та старовинні труби, зокрема дерев'яна, якій близько 200 років, зразки колекторів, засувок та насосів, люки різних періодів, макети насосних станцій та спецтехніки, а також різноманітні інструменти і засоби прочистки мереж. Крім того, музей розповідає про зародження системи водовідведення у світі, а також побудову і роботу київської роздільною системи водовідведення – першої на території Російської імперії кінця 19 століття. Екскурсію проводить аудіогід.

Адреса:
вул. Харківське шосе, 50-а
Короткий маршрут:
метро "Дарниця" (вихід до вул. Попудренка)
маршрутки: 45 (225), 45д (225д)
автобус: 45
до зупинки "Інститут хімії"
154 метри пішки (за Інститутом хімії, перед мостом повернути направо. Територія 4-го району експлуатації каналізаційних мереж)

Виставковий центр водолічильників

У виставковому центрі водолічильників, розміщеному в Розрахунковому департаменті ПАТ "АК "Київводоканал", можна простежити історію розвитку обліку води у світі та зокрема у Києві. Експозиція нараховує більше 100 різних приладів обліку води, найстарішому з них більше 120 років. Відвідувачі побачать перші побутові лічильники, які вимірювали спожиту воду в Києві наприкінці ХІХ століття не літрами, а відрами. Лічильники, подібні сучасним експонатам, широко застосовуються в водопровідному господарстві і в наші дні. У виставковому центрі представлені всі існуючі системи та конфігурації приладів обліку: мокроходи, турбінні та дискові, крильчасті лічильники, а також багато інших експонатів. Виставка водомірних лічильників також слугує навчальним класом, де проводяться заняття і тренування для майбутніх та вже працюючих фахівців Розрахункового департаменту Київводоканалу.

Адреса:
вул. Електротехнічна, 16
Короткий маршрут:
від метро "Чернігівська" (50 метрів пішки до зупинки "метро «Чернігівська»", вул. Червоногвардійська)
маршрутки: 528, 590д
трамвай: 35, 28
- до зупинки "Торговельний комплекс"
253 метри пішки (Розрахунковий департамент ПАТ "АК "Київводоканал")
Форма подачі запиту
оновити зображення