18 травня 2015

Київводоканал визначив перші 10 будинків для повірки квартирних лічильників холодної води

ПАТ «АК «Київводоканал» у взаємодії з житловими організаціями визначило першу групу з 10 багатоповерхових будинків для повірки та опломбування квартирних лічильників холодної води. Для напрацювання оптимальної процедури повірки було обрано по одному будинку у кожному районі Києва.

Відтак до кінця травня планується здійснити повірку та опломбування квартирних лічильників у наступних будинках:

- вул. Вишняківська, 5 (Дарницький район);

- вул. Лісківська, 14 (Деснянський район);

- вул. Сергія Лазо, 5Б (Дніпровський район);

- вул. Набережно-Хрещатицька, 3А (Подільський район);

- бул. Ромена Роллана,  4 (Святошинський район);

- вул. Стадіонна, 21/1 (Солом’янський район);

- пров. Моторний, 5-7 (Голосіївський район);

- просп. Героїв Сталінграду, 9 (Оболонський район);

- вул. Лейпцизька, 2/37 (Печерський район);

- вул. Б. Хмельницького, 10 (Шевченківський район).

Мобільні бригади Київводоканалу у визначені дні працюватимуть безпосередньо у багатоповерхівках. Про точну дату і час повірки мешканців повідомлять заздалегідь через житлові організації та за допомогою оголошень.

Якщо у квартирі функціонує своєчасно повірений лічильник води, фахівці Київводоканалу опломбують його. Якщо лічильник не повірений – його демонтують для подальшої повірки в спеціальній лабораторії. На місце демонтованого приладу обліку буде встановлена тимчасова вставка. Після проходження повірки лічильник через кілька тижнів повернуть споживачу, встановлять і опломбують.

Повірка квартирних лічильників та їхнє опломбування здійснюватиметься безкоштовно. Закликаємо мешканців будинків сприяти здійсненню повірки і надати доступ фахівцям Київводоканалу до квартирних вузлів обліку.

За результатами реалізації першого етапу буде напрацьований оптимальний механізм здійснення повірки приладів обліку води у квартирах для максимальної зручності киян.

Одночасно з повіркою лічильників Київводоканал укладатиме з власниками квартир прямі договори на надання послуг з централізованого холодного водопостачання та водовідведення відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII. Зауважимо, що Товариство має намір вдосконалювати механізми і підходи до договірних взаємовідносин зі споживачами, в тому числі і текст прямих договорів на надання послуг. При цьому обов’язково будуть враховані зауваження та пропозиції, висловлені громадськістю і представниками територіальної громади Києва.

Нагадаємо, що Київводоканал приймає пропозиції представників ОСББ, ЖБК, депутатів Київської міської ради, громадських активістів, районних державних адміністрацій  для формування будинкових графіків повірки квартирних лічильників холодної води. Заявки можна надавати на електронну адресу povirka@vodokanal.kiev.ua.

До графіків повірки у першу чергу планується включати будинки з розбалансованим споживанням води. Для них характерні значні розбіжності між показниками загальнобудинкових приладів обліку і обсягом води, спожитої мешканцями, які встановили квартирні лічильники.

Київводоканал відкритий до співпраці та взаємодії з усіма сторонам для налагодження зручного і ефективного обслуговування киян.

 

Довідково:

12 травня 2015 року після реєстрації в органах юстиції та офіційного опублікування набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг №970 від 31.03.2015 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал».

Таким чином, регулятор вперше встановив тариф на здійснення Київводоканалом функції виконавця послуг для кінцевих споживачів. Цей тариф передбачає затрати на обслуговування споживачів, повірку, монтаж і демонтаж квартирних лічильників, друк квитанцій тощо.