21 квітня 2017

Київводоканал просить мешканців своєчасно та у повному обсязі сплачувати за спожиту холодну воду та водовідведення

Від стабільності розрахунків киян з підприємством за надані послуги залежить надійність роботи систем водозабезпечення та каналізування міста. Лише так Київводоканал може планувати та належним чином забезпечувати свою діяльність, виконувати ключові завдання.

Один м куб. води з крану, що коштує для мешканців 13,77 грн, – це фінансування складних процесів забору та подачі річкової води на споруди, подальшої підготовки, контролю та транспортування вже готового продукту до осель. Серед складових витрат – сплата за електро- та теплоенергію, придбання необхідних паливно-мастильних та інших матеріалів, ремонти та підтримання у належному стані устаткування та мереж, оплата праці фахівців.

Крім того, в залежності від сезонних змін якості річкової води необхідно своєчасно закуповувати відповідні реагенти у потрібній кількості. Адже без них неможливо здійснити знезараження та підготовку питної води, яка б відповідала встановленим санітарним вимогам.

Застосовують реагенти і для очистки стоків. Мало хто знає, що відведені Київводоканалом стоки міста, після обробки на Бортницькій станції аерації повертаються у джерело з набагато кращими хімічними та бактеріологічними показниками, ніж ті, що має власне річкова вода. І зробити це без належного фінансування неможливо.

На сьогодні, у зв’язку з закінченням опалювального сезону, навантаження на киян у питаннях оплати ЖКП дещо зменшилось. Крім того, частка послуг холодного водопостачання та водовідведення у структурі загальної квитанції за ЖКП становить не більше 10%.

Відтак просимо мешканців бути відповідальними, не відкладати «на потім» оплату послуг, без яких не можлива нормальна життєдіяльність жодної домівки та міста в цілому.