18 травня 2017

За рік у рамках співпраці зі Світовим банком Київводоканал модернізує 20 підвищувальних насосних станцій

За рік у рамках другого проекту «Розвиток міської інфраструктури» за кредитні кошти Світового банку Київводоканал модернізує 20 підвищувальних насосних станцій. Ще у квітні, після отримання підтвердження кредитора, підприємство підписало контракт з переможцем міжнародного тендеру – компанією «RIKO d.o.o», яка вже цього місяця приступить до виконання робіт.

Нагадаємо, у рамках реконструкції на станціях буде замінено застарілі насоси на сучасні енергоощадливі з частотним регулюванням обертів, що дозволить знизити витрати електроенергії орієнтовно на 30% та уникнути перепадів тиску у мережі, особливо вночі – коли водорозбір зменшується. А отже кількість аварійних випадків має скоротитися.

Також станції переведуть на дистанційний режим управління, що економитиме час, трудові затрати та дозволить більш оперативно реагувати на будь-які можливі збої.

 Довідково

Тендер на визначення виконавця проекту був оголошений та проведений ще минулого року у відповідності з чинним законодавством та правилами закупівель Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Участь у конкурсі взяли вітчизняні та іноземні компанії із високою репутацією. За результатами оцінки їх пропозицій кредитор дав погодження на укладення договору з переможцем.

 Нормативами встановлено верхню та нижню межу тиску для подачі Київводоканалом води у будинки. Зокрема, верхня межа досягає 6 атмосфер. Відтак Товариство постачає воду з 1-го по 9-й поверх включно.

У шістнадцятиповерхових та більше будинках подача води на верхні поверхи забезпечується центральними тепловими пунктами за допомогою підвищувальних насосних станцій (ПНС). Переважна більшість ПНС у місті Києві – понад 600 – перебуває на балансі Київенерго.

На сьогодні серед 33-х ПНС Київводоканалу в роботі знаходиться лише двадцять, які забезпечують водою від однієї до восьми тисяч мешканців кожна.