19 червня 2017

Крок назустріч: для впорядкування відносин з власниками приватних будинків Київводоканал організовує укладення договорів на місцях

Сьогодні серед майже 22 тис. столичних приватних будинків лише третина має з Київводоканалом договори, оформлені письмово. Решта – а це близько 14 тис. – користуються водою та каналізацією, фактично порушуючи норми закону, не уклавши договір з постачальником послуг.

Щоб впорядкувати взаємовідносини з власниками столичних приватних будинків Київводоканал організовує укладення прямих договорів на місцях. Наразі фахівці підприємства у рамках планової роботи обходять оселі з проектами договорів, які можна оформити та підписати одразу на місці. За перші два тижні такої роботи у травні цього року більше 100 приватних осель вже узаконило своє водокористування.

«Крім того, в результаті обходів, розсилки повідомлень, інвентаризації та договірної роботи мешканцями приватного сектору було встановлено 300 лічильників у своїх домогосподарствах – тем, де їх не було багато років», – зауважив заступник директора Розрахункового департаменту Юрій Терещенко.

«Усім домовласникам, будинки яких до цього часу не обладнані приладами обліку води, рекомендуємо терміново встановити лічильники та звернутись до Київводоканалу для їх опломбування. На виконання вимог законодавства та уникнення можливих непорозумінь в розрахунках рекомендуємо встановити прилади обліку води та укласти відповідний договір з водопостачальником. Завдяки чому у споживачів з’явиться можливість вести облік водокористування, економити та регулювати обсяги споживання у власному будинку», – додав він.

У планах на найближчі три місяці організувати процес більш централізовано та масово. Начальник відділу по роботі з приватним жилим сектором Богдан Мороз розповів:

«Ми залучаємо до роботи з укладення договорів та опломбування встановлених лічильників фахівців інших підрозділів. За домовленістю у приміщеннях керуючих компаній на місцях прийматимемо мешканців та укладатимемо з ними договори. Про детальний графік сповістимо незабаром через оголошення та повідомлення на квитанціях. Також для уникнення можливих непорозумінь в розрахунках просимо споживачів надавати актуальну інформацію про площу поливу зелених насаджень».

Дізнатися про перелік необхідних документів можна за посиланням: https://vodokanal.kiev.ua/ua/page-privatnij-sektor2 (розділ сайту «Для дому»/«Приватний сектор»).

Звертаємо увагу, що наприкінці минулого року для власників приватних будинків було спрощено процедуру оформлення договірних відносин. Можна звернутись з гарантійним листом про збір та надання всіх необхідних документів упродовж року та на цей час отримати тимчасовий договір.

Довідково

Власники будинків, які самовільно приєднуються до міських мереж без отримання технічних умов на водопостачання та водовідведення, без укладення відповідного договору з Київводоканалом є порушниками норм чинного законодавства України, зокрема вимог ст. 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», пп. 2.1, 3.10, 4.1–4.5 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», що затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 №190 (далі – Правила).

Відповідно до п. 3.1. Правил, розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку.

Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу. Обладнання вузла обліку здійснюється за рахунок споживачів. (пп. 5.2–5.3 Правил).

Згідно з вимогою п. 9.5 Правил, забороняється встановлювати тимчасові водопровідні мережі для поливання території домоволодінь, що є приватною власністю громадян.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» особи винні в самовільному підключенні до об’єктів та систем питного водопостачання та водовідведення притягаються до відповідальності згідно з законодавством України.