11 серпня 2017

Вчасне центрування насосів допомагає заощаджувати кошти на ремонті обладнання

У попередній серії публікацій ми розповідали, що таке віброобстеження та як воно проводиться на насосах. Цього разу пропонуємо познайомитись з поняттям «центрування».

Як пояснив  заступник начальника відділу вібродіагностики Технічного департаменту Сергій Хребтов, центрування – це процедура вимірювання зміщень та коректування машини.

Як проводиться центрування одного з насосів Бортницької станції аерації дивіться на відео. Насос встановлений на Блоці очисних споруд №2 Бортницької станції аерації. Агрегат  споживає 75 кіловат електроенергії на годину та перекачує 450 кубічних метрів стоків на годину.

«За допомогою вчасного центрування Київводоканал заощаджує кошти на ремонті насоса та може на кілька відсотків зменшити його енергозатратність. Ця робота також важлива через те, що  насоси Бортницької станції аерації перекачують мул з Правого на Лівий берег Дніпра, а  звідти на мулові поля», - підсумував  заступник начальника відділу вібродіагностики Технічного департаменту Сергій Хребтов.

Загалом лише на БСА спеціалісти Технічного департаменту щомісяця перевіряють 35 одиниць обладнання, адже від його технічного стану залежить нормальна робота усієї станції.

Довідково:

Центрування насосу зазвичай проводять після його віброобстеження  (метод діагностування технічних систем, заснований на аналізі параметрів вібрації, що створюється працюючим обладнанням).

У процесі центрування муфту зі вставленими пальцями повертають і встановлюють по черзі на кут 90, 180, 270 і 360 ° (при двох парах скоб досить перевірити зазори при кутах 90 і 180 °). При цьому відзначають різницю показань індикатора (або різниця зазорів). Для досягнення співвісності насос переміщують в необхідному напрямку. Вертикальне переміщення виробляють за рахунок підкладання під лапи металевих пластин, які слід вибирати такої товщини, щоб загальна кількість їх не перевищувала трьох. При більшій кількості кріплення втрачає жорсткість.

Бортницька станція аерації — комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій, призначений для повного біологічного очищення стічних вод Києва від забруднювальних речовин та обробки затриманих механічних решток (сміття). На станції проходять очищення всі господарсько-побутові стічні води, а також промислові стічні води після попереднього їх очищення на самих підприємствах. Станція складається з трьох блоків очищення стічних вод, трьох цехів обробки осадів стічних вод (ОСВ) і допоміжних цехів.