05 жовтня 2017

Оператори мулових майданчиків стали першими героями проекту Київводоканалу «Моя професія»

Люди, які звикли до міської цивілізації, робочим будням героїв програми «Моя професія» навряд чи позаздрять (відео).

Знайомтесь, пані Валентина – бригадир, яка вже 16 років працює на Бортницькій станції аерації, її тезка Валентина - оператор на мулових майданчиках з дев’ятирічним стажем та пані Галина, яка вже 20 років займається улюбленою справою на Київводоканалі.  Усі троє жінок, принаймні, нашого журналіста запевнили, що люблять свою роботу, а деякі з них та навіть зізналися, що пішли працювати на мулові поля всупереч бажанню власного чоловіка.

«Коли я влаштовувалась на цю роботу, то мій чоловік був категорично проти, бо він сам працює у Київводоканалі і знає, що специфіка роботи не зовсім жіноча. Але я втягнулася. Мені подобається. Я вже без цієї роботи не уявляю свого життя. Навіть після відпустки тягне сюди на мулові поля, до колективу», - розповіла бригадир Валентина.

Загалом робоча зміна операторів на мулових майданчиках триває 12 годин. За цей час жінки  мають пішки подолати близько восьми кілометрів, при цьому прочистити до десяти колодязів, випустити надмулову воду, оглянути стан загороджувальних дамб, заміряти рівень осаду тощо.

«Окрім цього вони беруть з собою коси, обкошують колодці, підступи до колодязів, Адже цим нас нема окремо двірників чи прибиральниць. Всі роботи виконують оператори.  Ця тяжка фізична робота, причому виконувати їх потрібно у в дощ, і в сніг, і в спеку. Але вони справляються», - підсумував начальник цеху  природної сушки мулового господарства БСА Віталій Нужненко.

Утім на свою роботу жінки не скаржаться. Навпаки знаходять у ній чимало позитиву. Адже під час виконання своїх прямих обов’язків встигають ще й добрі справи зробити. Зокрема, розповіли нам  про лося, якого якось вдалося врятувати від затоплення у мулі, і про косуль, яких ще не так давно можна було зустріти на полях.

Та головний секрет успішної та стабільної роботи, зізнаються оператори, – це дружній колектив і пісня, з якою вони починають і закінчують зміну. 

Довідково:

Мулові поля загальною площею 272 гектари (перша черга – 84 гектари, друга – 82 та третя – 106 гектарів) збудовані і введені в експлуатацію ще під час зведення блоків станції. Сюди  скидається увесь відпрацьований мул після очистки стоків на станції. Щодоби Бортницька станція аерації складує на мулові поля близько 12 тисяч кубічних метрів пульпи, з якої 80% повертається на БСА як освітлена рідина, що потребує повторної очистки.