Загальна інформація

Повна назва: Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал»

Адреса: вул. Лейпцизька, буд. 1а, м. Київ, Україна, 01015

Сайт: http://vodokanal.kiev.ua

Сайт профспілкової організації: http://profkomkvk.org

Загальна чисельність працівників: близько 7 тисяч осіб.

Корисні телефони: 1581, (044) 200-73-01 – аварійна служба водопроводу;  (044) 202-02-02 - контакт-центр для мешканців багатоквартирних будинків (з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00, субота-неділя з 9:00 до 18:00), (044) 200-73-73 – "телефон довіри" проти корупції (з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 години, у п’ятницю з 8:00 до 16:00 години).

Київводоканал відповідає за забір, підйом води з поверхневих та підземних джерел водопостачання, очищення відповідно до вимог Технологічних регламентів, транспортування, подачу питної води споживачам згідно з вимогами Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171.-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» з подальшим відведення стоків не лише міста Києва, але й прилеглих населених пунктів Київської області.

Загальна схема централізованого водопостачання міста Києва складається з Дніпровської та Деснянської водопровідних станції, 32 водопровідних насосних станцій, 364 артезіанських свердловин та понад 4 тис. км водопровідних мереж. На мережах знаходяться понад 13 тис. пожежних гідрантів.

Обслуговування водопровідних мереж і споруд забезпечуються працівниками 11-ти районів експлуатації водопровідних мереж, служби експлуатації водоводів та управління експлуатації артезіанських свердловин і насосних водопровідних станцій.

Поверхнева вода з річок Дніпра та Десни на очисних водопровідних спорудах проходить повний технологічний цикл очистки за допомогою реагентів: коагулянтів, флокулянтів, хлору, аміаку. Після очищення та знезараження подається у централізовані системи водопостачання.

Середньодобова подача води споживачам м. Києва – близько 900 тис. м3/добу.

Контроль за якістю питної води здійснюється трьома виробничими лабораторіями та Київською міською санітарно-епідеміологічною службою відповідно до вимог нового нормативного документу ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» від 16.07.2010 року».

Щодоби відбирається та аналізується приблизно 1000 проб води.

Централізована система водовідведення м. Києва складається з 34 каналізаційних насосних станцій, близько 3 тис. км каналізаційних мереж та Бортницької станції аерації.

Для зручності та оперативності управління складним виробничим процесом транспортування каналізаційних стічних вод, обслуговування каналізаційних мереж і споруд система водовідведення поділяється на чотири експлуатаційні райони та два цехи насосних станцій: «Північний» і «Південний». Виконання аварійних робіт забезпечується бригадою першого виїду, а обслуговування каналізаційних колекторів великого діаметру працівниками дільниці колекторів глибокого закладання.

Бортницька станція аерації — єдині очисні споруди стічних вод міст Києва та 15-ти населених пунктів Київської області. Це складний комплекс інженерних споруд, устаткування і комунікацій, призначених для механічного та біологічного очищення стоків. На сьогодні на станції проходять очистку від 700 тис. до 900 тис. м3 стічних вод на добу.