ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ

Заповнити он-лайн заяву на повірку лічильника


Для оформлення заявки на повірку необхідно зателефонувати до Контактного центру Київводоканалу за номером (044) 202-02-02, вказати прізвище, ім’я, по-батькові,контактний номер телефону (бажано мобільний), адресу проживання та номер особового рахунку. Або залишити заявку онлайн за посиланням: https://meters.com.ua/#/application-sending/ 

 

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ?

Загальна інформація про лічильники води

          1. На підставі яких документів необхідно здійснювати повірку лічильників?

Відповідно  до  ст. 20  Закону  України  «Про  метрологію  та  метрологічну  діяльність» №113/98-ВР від 11.02.1998 зі змінами та доповненнями лічильники обліку холодної води, що знаходяться у власності фізичних осіб (квартиронаймачів), підпадають під сферу державного метрологічного контролю і нагляду.

Згідно з п.1 ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають періодичній повірці.

           2. Міжповірочний інтервал лічильників холодної води

Всі  засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку відповідно до Покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.

В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний строк в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але, як показує практика, не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років.

3. Яка ймовірність проходження повірки лічильника, якщо він експлуатується понад 10 років?

У цьому випадку існує велика ймовірність, що державну повірку він може не пройти. Адже виробники приладів обліку гарантують граничний строк експлуатації лічильників 10-12 років.

 

4. Що важливо знати споживачу перед купівлею лічильника?

Купуючи лічильник, а це легко можна зробити в спеціалізованому магазині, необхідно пам’ятати наступне:

1. Обов'язкова наявність технічного паспорту приладу обліку. У паспорті мають бути вказані тип приладу, діаметр приладу, заводський номер, дата продажу, дата повірки лічильника.

2. Обов'язково необхідно перевірити комплектацію приладу обліку відповідно до технічного паспорту.

Продавати засоби вимірювальної техніки, термін повірки яких перевищив половину міжповірочного інтервалу, в Україні заборонено. Також не рекомендуємо купувати лічильники «з рук».

 

5. За чий рахунок встановлюються квартирні лічильники води?

Придбання та первинне встановлення нового лічильника відбувається за рахунок коштів споживача. оскільки ця послуга не є складовою тарифу на холодне водопостачання та водовідведення.

 

6. За чий рахунок здійснюється періодична повірка квартирних приладів обліку води?

Київводоканал здійснює безкоштовну повірку квартирних лічильників холодної води,  строк повірки яких завершився після 1 липня 2014 року. З цього моменту Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII виконавцем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем було визначено суб‘єкти господарювання, які проводять діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення. Зокрема, для Києва цим виконавцем став Київводоканал за винятком тих будинків, які є колективними споживачами.

Тариф виконавця послуг для Київводоканалу набрав чинності з 12 травня 2015 року (в «Офіційному віснику України» опублікована постанова НКРЕКП від 31.03.15 № 970, реєстрація в Мін’юсті - №437/26882).

 

7. Чи у всіх багатоквартирних будинках квартирні прилади обліку повірятиме Київводоканал?

Київводоканал не здійснює повірку квартирних приладів обліку холодної води у тих багатоквартирних будинках, де житлові організації взяли на себе функцію колективного споживача. Нарахування плати за централізоване водопостачання та водовідведення споживачам цих будинків з боку Київводоканалу здійснюється за тарифом, який не включає  обслуговування внутрішньобудинкових систем.

 

8. Які є варіанти здійснення повірки квартирних лічильників холодної води для будинків, де виконавцем послуг є Київводоканал?

З демонтажем приладу обліку та повіркою у спеціалізованому сервісному центрі.

Комплекс безкоштовних послуг передбачає:

-  демонтаж;

-  промивку;

-  повірку;

-  монтаж;

-  опломбування;

-  гарантію внесення приладів на облік.

Переваги: більша вірогідність проходження повірки, тому що лічильник проходить технічне обслуговування.

Якщо ж прилад обліку все ж визнано непридатним, то встановлення нового приладу (який мешканець повинен придбати самостійно) відбувається безкоштовно.

 

Без демонтажу приладу обліку, безпосередньо на місці експлуатації, здійснюється спеціальною установкою.

 

9. Як замовити повірку квартирних лічильників холодної води?

Вказати ПІБ, адресу (район, вулицю, будинок), номер телефону (бажано мобільний), номер особового рахунку та кількість лічильників через:

- контакт-центр +38 (044) 202-02-02

- онлайн-форму на сайті у розділі «Заявка на повірку лічильників»;

- заяву в одній з точок обслуговування споживачів Центру комунального сервісу http://cks.kiev.ua/contacts.

 

10. Який термін виконання заявки та як проводиться повірка квартирних лічильників?

Орієнтовний термін виконання заявки – 30 днів.

Попередньо майстер зателефонує, домовиться та прийде у визначений день до споживача для обстеження місця встановлення вузла обліку.

А) Якщо при обстеженні вузла лічильник можливо демонтувати, майстер знімає останні показники лічильника, розпломбовує і демонтує лічильник. На його місце майстер встановлює тимчасову трубку або лічильник з обмінного фонду.

Демонтований лічильник майстер Київводоканалу забирає на повірку в спеціалізованому сервісному центрі. Повірка водоміра здійснюватиметься у термін, що не перевищує одного календарного місяця. В цей період нарахування за водоспоживання проводиться у розмірі середньомісячних показників лічильників за попередні 3 місяці.

За умови проходження приладом повірки представник Київводоканалу зв’язується зі споживачем та домовляється про дату та час візиту майстра для встановлення повіреного лічильника.

У визначений день майстер Київводоканалу здійснює демонтаж трубки та монтаж повіреного лічильника і його опломбування.

Після виконання робіт майстер складає акт (в 2 прим.) з наступною інформацією:

– дата проведення робіт;

– ПІБ працівника, що виконував роботи;

– тип, заводський номер та показники лічильників, як демонтованих так і встановлених;

– номери пломб, якими опломбовано лічильник та його з’єднувальні частини;

– контактні телефони центру обслуговування споживачів, за якими мешканець зможе звернутися у випадку некоректної роботи приладів.

Зазначений документ даватиме право проводити розрахунки за новим приладом.

Якщо лічильник не пройде повірку, Київводоканал поверне споживачу прилад обліку  разом з довідкою про непридатність засобу вимірювальної техніки, виданою ДП «Укрметртестстандарт».

 

Б) Якщо при обстеженні вузла обліку виявлено, що лічильник неможливо демонтувати, майстер складає відповідний припис споживачу на усунення виявлених недоліків.

Після усунення споживачем виявлених недоліків, повірка лічильника відбувається відповідно до наведеної вище процедури.

 

11. Як дізнатися, що до мене прийшов майстер Київводоканалу?

Для підтвердження особи представник ПАТ «АК «Київводоканал» повинен пред’явити службове посвідчення та акт на виконання робіт.

 

12. Як здійснюється нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного проведення чи відмови від повірки квартирних лічильників?

У випадку, якщо повірка лічильника не буде здійснена протягом місяця або споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового лічильника, а в разі його відсутності – згідно з нормами водоспоживання.

 

13. Як здійснюється нарахування у період тимчасової відсутності лічильника (під час проходження лічильником повірки)?

У пункті 15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. 

У разі  несправності  лічильника,  що не підлягає усуненню,  плата за послуги з моменту її  виявлення  вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

 

14. Якщо в місячний термін повірка не відбулася, де я можу з’ясувати на якій стадії розгляд моєї заяви?

Просимо звернутися до операторів контакт-центру Київводоканалу 202-02-02 чи фахівців сервісних центрів ЦКС. Вони зареєструють звернення та прискорять виконання заявки.

 

15. Як дізнатися результати та отримати відповідний акт, якщо здійснювали повірку на місці, без демонтажу?

Якщо повірку лічильників здійснювали без демонтажу, то під час процедури Вам залишили документ, де вказано посилання за яким можна дізнатись результат повірки. Безпосередньо сам Акт про придатність/непридатність приладу, який видає Укрметртестстандарт, можна забрати на вул. Електротехнічній, 16.

А з 1-го жовтня 2016 року на сайті зазначеної організації можна буде самостыйно роздрукувати Актів повірки.

Встановлення і повірка лічильників у приватному секторі

Київводоканал надає послуги із встановлення і повірки лічильників у приватному секторі.

Для встановлення лічильника необхідно надіслати листа на адресу: 02660, м. Київ, вул. Електротехнічна, 16, Розрахунковий департамент ПАТ «АК «Київводоканал». У листі вказати ПІБ заявника, адресу та контактний телефон.

Після надходження листа буде направлений представник Київводоканалу для обстеження та надання рекомендацій з чітким місцем встановлення, схемою водомірного вузла під необхідний діаметр приладів обліку.

Для опломбування та/або розпломбування (у випадку повірки лічильника) необхідно надіслати лист у довільній формі (вказати контактну особу, адресу, контактний телефон) та додати копію паспорта на лічильник. Після надходження листа з абонентом зв’яжеться представник Київводоканалу з метою подальшого узгодження дати та часу приїзду фахівця.

Крім того, можна звернутися у відділ по роботі з приватним жилим сектором Київводоканалу, де заповнити заявку на опломбування або розпломбування. При собі необхідно мати копію паспорту на лічильник. Приймальні дні відділу по роботі з приватним жилим сектором: вівторок, четвер з 09:00 до 12:00, п’ятниця з 13:00 до 15:00 год. Адреса: м. Київ, вул. Електротехнічна, 16.

Перелік послуг, які надає Київводоканал щодо повірки лічильників у приміщеннях юридичних осіб

За умови сплати за проведення технічного обслуговування приладів обліку води абонент (юридична особа) отримує повний комплекс послуг – розпломбування, демонтаж, перевезення, підготовка до повірки, повірка, доставка, монтаж та опломбування лічильників після установки.

Вартість повірки лічильників

Вартість повірки одного лічильника води діаметром 15,20 мм становить 51,38 грн. (з ПДВ).

Якщо одночасно надається на повірку 10 та більше лічильників, вартість повірки одного приладу становитиме 41,42 грн. (з ПДВ). У вартість робіт входить також: промивка лічильного механізму та чистка фільтрів.

Мінімальний строк виконання робіт – 3 дні (якщо лічильники завезти в понеділок – вівторок, то вони будуть видані в п’ятницю).

Максимальний строк виконання робіт – 9 календарних днів (якщо лічильники завезти в середу – п’ятницю, то вони будуть видані в наступну п’ятницю).

Повірка квартирних лічильників без зняття (на дому) виконується ТОВ «Водоканал-сервіс», тел. 277-21-78. Вартість робіт становить – 81,00 грн. (з ПДВ), при цьому промивка лічильного механізму та чистка фільтрів не виконуються.

Вартість послуг по повірці та технічному обслуговуванню приладів обліку води (з ПДВ, грн.) вказана в таблиці

 

Для всіх абонентів

 

Для юридичних осіб, крім квартир

 

діаметр

лічильника, мм

вартість повірки лічильників води

вартість повірки лічильників для гуртових замовників послуг

вартість технічного обслуговування

лічильників води

 

к-ть приладів обліку, шт.

вартість повірки

(за 1 прилад)

15

51,38

від 10

41,71

814,56

20

51,38

від 8

41,71

843,84

25

146,55

від 8

104,81

960,84

32

146,55

від 8

104,81

984,79

40

146,55

від 6

104,81

1022,22

50

147,72

від 8

134,04

1081,27

65

262,46

від 8

248,48

1217,40

80

277,02

від 8

260,77

1423,57

100

373,37

від 8

340,50

1622,34

150

373,83

від 6

340,49

1758,87

200

373,82

від 6

340,49

1758,87

Завантажити повний перелік організацій, які мають право здійснювати повірку лічильників води у місті Києві

Нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у приміщеннях юридичних осіб  у разі несвоєчасного проведення повірки  лічильників, припинення нормальної роботи лічильника через його несправність тощо

У пункті п. 5.24 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (наказ МінЖКГ від 27.06.2008  №190) вказано:  у разі, якщо   вести  облік  води  за  показами  лічильника неможливо з причин,  що не залежать від споживача та зафіксовані у встановленому    порядку   (зняття   лічильника   виробником, пошкодження скла, корозія циферблата, припинення нормальної роботи лічильника через  несправності,  що виникли в його механізмі,  тощо),  кількість використаної води за термін відсутності  лічильника (але не більше 2-х місяців) визначається за середньодобовою витратою за попередні два розрахункові місяці. 

У разі  тривалості  роботи лічильника менше 2-х місяців кількість води визначається за середньодобовою витратою за  період  роботи  засобу  обліку  не  менше 15 днів.

Після закінчення зазначеного терміну,  якщо вести облік  води неможливо   з   вини   виробника,   подальше   визначення  обсягів водоспоживання  здійснюється за нормами споживання.

Чи обов’язково потрібно опломбувати прилади обліку мешканцям приватного сектору?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05 р. №630 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» засоби обліку беруться виконавцем на комерційний облік.

Для постановки на комерційний облік лічильника холодної води мешканцям приватного сектору, які встановили, провели повірку або заміну приладу обліку необхідно звернутись до Київводоканалу для проведення опломбування зі складанням відповідного акту згідно з встановленим зразком, надавши свідоцтво про повірку або паспорт на лічильник.

Відповідно  до  ст. 20  Закону  України  «Про  метрологію  та  метрологічну  діяльність» №113/98-ВР від 11.02.1998 зі змінами та доповненнями лічильники обліку холодної води, що знаходяться у власності фізичних осіб (квартиронаймачів), підпадають під сферу державного метрологічного контролю і нагляду.

Згідно з п.1 ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають періодичній повірці.