Музей історії каналізації Києва
Де побачити на власні очі труби, що утворюють ціле місто під містом?
Де дізнатись як влаштована каналізація великого міста та як правильно нею користуватись?
Через що трапляються затори на каналізаційних мережах?
Наскільки небезпечна робота фахівців каналізаційного господарства?
Про все це та ще безліч цікавих фактів можна дізнатись у нашому Музеї історії каналізації, що знайомить усіх охочих з історією розвитку системи водовідведення в Києві від 1879 року і до сьогодні. Музей працює з 1990 року у приміщенні справжньої насосної станції.
МИ РОЗПОВІДАЄМО ПРО КАНАЛІЗАЦІЮ ЦІКАВО ТА ДОСТУПНО
Серед експонатів музею — фрагменти справжніх стародавніх труб, міні-колекція кришок каналізаційних люків, різноманітні засувки, обладнання і спорядження для ремонту каналізаційних колекторів. Це все те, що працівники Київводоканалу знаходили під час ремонтних та аварійних робіт на вулицях нашого міста.
Найцінніший і найстаріший експонат музею - це дерев'яна труба, яку знайшли відносно нещодавно під час ремонтних робіт на водопровідних мережах на Подолі. Її вік більше 200 років!
Особливу увагу відвідувачів музею привертає збільшений макет надзвичайно важливого інструменту працівника каналізаційного господарства — лампи Деві, що врятувала життя багатьом працівникам Київводоканалу і не тільки.
КАНАЛІЗАЦІЯ - НЕ СМІТНИК! ЧОМУ?
Під час екскурсій ми розповідаємо про те, як влаштована Київська каналізація, про “життя” в підземних колекторах, у чому унікальність та складність обслуговування каналізаційних мереж.
Кожному відвідувачу ми намагаємось донести важливість дотримання елементарних правил користування каналізацією та наочно показати, до яких наслідків може призвести бездумне використання унітазу у якості смітника. В експозиції представлені деякі з унікальних “скарбів”, які знаходили у київській каналізації.
МУЗЕЙ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ
Щороку Музей історії каналізації відвідує близько двох тисяч осіб, серед них більшість - діти. Вони з особливим захопленням приміряють на себе роль працівника каналізації, одягаючи каски і протигази, залазячи у гігантські труби і засувки, тому що більшість експонатів у нашому музеї дозволяється пробувати на дотик, приміряти, випробувати.
ЯК ПОТРАПИТИ НА ЕКСКУРСІЇ?
Музей працює у будні з 8.00 до 17.00 безкоштовно, але тільки за попередньою реєстрацією на ел.пошту press@vodokanal.kiev.ua.
УВАГА! ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ЕКСКУРСІЇ ТИМЧАСОВО НЕ ПРОВОДЯТЬСЯ!
Підписуйтесь на сторінку Музею історії каналізації Києва у Facebook.