Управління експлуатації Дніпровської водопровідної станції (УЕ ДнВС)

department

Контакти

Поштова адреса:

Приймальня начальника управління:

Головний інженер

КЕРІВНИЦТВО:

  • Фурса Анатолій Миколайович - заступник директора департаменту експлуатації водопровідного господарства – начальник управління.
  • Грищенко Олександр Вікторович - головний інженер управління.

СТРУКТУРНІ ПІДРОЗДІЛИ

- Виробничо-технічна група.

- Диспетчерська група.

- Цех насосних водопровідних станцій 1-го підйому.

- Цех насосних водопровідних станцій 2-го підйому.

- Цех очисних водопровідних станцій.

- Цех реагентного господарства.

- Цех хлорного господарства.

- Цех озонування води.

- Хіміко-бактеріологічна лабораторія.

- Цех з експлуатації та технічного обслуговування підстанцій, електромереж,

контрольно-вимірювальних приладів і зв’язку.

- Цех з експлуатації сантехнічного обладнання, водопровідних,

каналізаційних та теплових мереж.

- Дільниця з озеленення та благоустрою території.

- Дільниця ремонтно-будівельна.

- Насосна станція «Смородинська»

- Насосна станція «Виноградар ІІІ»

ФУНКЦІЇ

Дніпровська водопровідна станція побудована в 1939 році, проектна потужність складає 600 тис. м3 на добу, середньодобова подача води становить 200 тис. м3.

На Дніпровській водопровідній станції запроектована класична схема реагентної очистки води з відстоюванням та фільтруванням. Технологічні лінії складаються зі змішувачів, горизонтальних відстійників сумісних з камерами реакцій та швидких фільтрів

Вода з р. Дніпро через водозабірний ківш по сифонних водоводах надходить у водоприймальні колодязі насосних станцій першого підйому.

У перший відсік водоприймального колодязя під всмоктуючі патрубки насосних агрегатів спочатку подається аміачна вода, а потім вводиться хлорна вода.

Насосними агрегатами вода по напірних водоводах подається на блок змішувачів. В змішувачах відбувається швидке перемішування води з реагентами - коагулянтами (гідроксихлорид алюмінію та сульфат алюмінію) та флокулянтами.

Зі змішувачів самопливом по водоводах вода надходить до камер реакцій, де відбувається її змішування з утворенням гідроксиду алюмінію у вигляді пластівців. Із камер реакцій вода поступає у відстійники, де відбувається процес висадження забруднень.

По мірі накопичення осаду в відстійниках проводиться їх чистка та мийка з виключенням однієї споруди з циклу водопідготовки.

Після освітлення вода надходить на блок швидких фільтрів, на яких завершується процес фізико-хімічної очистки за допомогою фільтрації води крізь шар надміцного кварцового піску.

Фільтрована вода по водоводах надходить в цех озонування де у барботажних камерах проходить обробку озоно-повітряною сумішшю. Це завершальний етап обробки – кондиціювання питної води.

Далі очищена вода надходить в резервуари чистої води і агрегатами насосної станції ІІ – підйому подається по напірних водоводах у водопровідну мережу.

З метою зниження вмісту токсикологічних показників питної води, в технології водопідготовки на Дніпровській водопровідній станції донедавна застосовувався хлор-аміачний метод обробки води.

Наразі на станції вода знезаражується діоксидом хлору. Реконструкція Дніпровської водопровідної станції з будівництвом цеху з виробництва діоксиду хлору тривала впродовж  2018-2020 років. Джерело фінансування робіт – власна «Інвестиційна програма ПрАТ «АК «Київводоканал». Діоксид хлору - це сучасний та більш екологічно безпечний реагент, який має високі знезаражувальні властивості і покращує смак та запах води.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія проводить цілодобовий контроль якості води на усіх етапах очистки. Двічі на добу аналізується якість води джерела водопостачання р. Дніпро. Контроль здійснюється за трьома напрямками: хімічний, бактеріологічний, гідробіологічний. Лабораторія укомплектована аналітичними приладами контролю та необхідним обладнанням.

 Віртуальна екскурсія

Зона водозабезпечення Дніпровської водопровідної станції позначена на карті блакитним кольором.