Управління виробничого моніторингу та технологічного контролю
Контакти
Поштова адреса:
01015, вул. Лейпцизька, 1А
КЕРІВНИЦТВО:
- Каніболоцький Володимир Григорович - Начальник управління
Управління виробничого моніторингу та технологічного контролю є невідокремленим структурним підрозділом (далі – Управління) ПрАТ «АК «Київводоканал» і підпорядковується головному інженеру.
До складу Управління входять відділи технологічного контролю, виробничого моніторингу, науково-технічний, головного метролога та головна лабораторія.
Відділ технологічного контролю.
Основним завданням відділу технологічного контролю є:
1. Забезпечення контролю за дотриманням технологічних регламентів підготовки, транспортування і подачі питної води споживачам департаментом експлуатації водопровідного господарства та ефективністю очистки стічних вод департаментом експлуатації каналізаційного господарства а токож контроль за ефективністю використання реагентів для водопідготовки і очистки стічних вод.
2. Забезпечення виконання робочих програм з контролю якості питної води та очистки стічних вод та контроль за відповідністю якості питної води вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10) та очищення стічних вод у відповідності з встановленим ГДС речовин із зворотними водами у Канівське водосховище, які входять до складу Дозволу № 35/КІ/49д-20 від 27.05.2020 на спеціальне водокористування для ПрАТ "АК "Київводоканал".
3. Контроль за наявністю висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на реагенти, що використовуються в підготовленні питної води та очищенні стічних вод в підрозділах Товариства, та за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері якості питної води, питного водопостачання та очистки стічних вод ДЕВГ та ДЕКГ.
Керівництво відділом здійснює начальник відділу – Андрушкевич Наталія Юріївна.
Відділ виробничого моніторингу.
Основним завданням відділу виробничого моніторингу є:
1. Забезпечення виконання заходів перспективного розвитку м. Києва на період 2019-2021 роки, Програми економічного та соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки, плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку м. Києва до 2025 року в частині, що стосуються повноважень Товариства;
2. Забезпечення підготовки та надання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг звітності за формою № 6-НКРЕКП – водопостачання/водовідведення (квартальна), звітності за формою № 11-НКРЕКП – загальна характеристика водопостачання/ водовідведення (річна), щоквартальної звітності «Характеристика мереж водопостачання» та «Характеристика мереж водовідведення» тощо;
3. Забезпечення підготовки річних планів, річних балансів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення по Товариству;
4. Забезпечення підготовки та надання інформації до Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за формами, затвердженими наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 16.12.2019 № 312 «Про здійснення моніторингу стану розрахунків за житлово-комунальні послуги та інших показників у сфері житлово-комунального господарства».
5. Забезпечення підготовки та проведення заходів з виконання робіт у період проведення місячників з благоустрою у місті Києві, розроблення заходів з підготовки Товариства до осінньо-зимового періоду та стану проходження опалювального періоду, заходів по забезпеченню населення міста Києва безперебійним водопостачанням та водовідведенням у період підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків.
Керівництво відділом здійснює начальник відділу– Кулюкін Віктор Сергійович.
Науково-технічний відділ
Основним завданням науково-технічного відділу є:
1. Опрацювання питань, пов’язаних з плануванням і виконанням наукових, дослідницьких, конструкторських, пошукових робіт, а також розробленням програмних документів, що виконуються на договірних засадах установами та організаціями, за рахунок коштів Товариства, бюджету міста Києва та інших джерел фінансування.
2. Координація роботи науково-дослідних, проєктних, конструкторських та технологічних установ, вищих навчальних закладів щодо виконання на замовлення Товариства або з його ініціативи наукових досліджень, науково-технічних розробок тощо.
3. Забезпечення діяльності Технічної ради Товариства, організація проведення зустрічей, нарад, презентацій з представниками підприємств, установ, організацій з питань впровадження інноваційних технологій, реагентів, обладнання, техніки, матеріалів, робіт, послуг.
Керівництво відділом здійснює начальник відділу – Лисак Наталія Анатоліївна.
Відділ головного метролога
Основними завданнями відділу головного метролога є:
1. Реалізація положень Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», контроль за якістю надання комунальних послуг у сфері законодавчо регульованої метрології з приймання стічних вод та постачання води, пов’язаних із забезпеченням єдності вимірювань у ПрАТ «АК «Київводоканал», для своєчасного і безпечного виконання робіт, контролю технологічних процесів, обліку води, електроенергії та дотримання нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері метрології та метрологічної діяльності.
2. Реалізація положень Законів України «Про стандартизацію» і «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Проведення, супровід та консультації з питань акредитації лабораторій Товариства відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».
3. Супровід процесів пов’язаних з впровадження системи управління якості відповідно до вимог ДСТУ EN ISO 9001:2018 «Системи управління якістю. Вимоги» (EN ISO 9001:2015; ISO 9001:2015, IDT).
Керівництво відділом здійснює головний метролог – начальник відділу – Дика Наталія Вікторівна.
Головна лабораторія:
Основним завданням головної лабораторії є:
1. Здійснення виробничого контролю безпечності та якості питної води, що постачається споживачам м. Києва, відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).
2. Здійснення відбору проб води на проведення лабораторних досліджень на насосних водопровідних станціях, з артезіанських свердловин, у контрольних точках розподільної мережі та на інших об’єктах системи водопостачання міста. Виробничий контроль якості води здійснюється за фізико-хімічними, мікробіологічними та радіологічними показниками її складу та властивостей.
До складу лабораторії входять: сектор загального фізико-хімічного аналізу, сектор елементного аналізу та хроматографії, сектор мікробіології, сектор радіології та сектор контролю якості й технічної підтримки.
Лабораторія має у своєму розпорядженні сучасне аналітичне обладнання: газовий хроматограф із мас-селективним детектором, рідинний іонний хроматограф, аналізатор загального органічного вуглецю, сцинтиляційний альфа-бета спектрометр та інше устаткування виробництва всесвітньо відомих фірм Agilent, Metrohm, Shimadzu, Wallac тощо.
У підрозділі створена й функціонує система внутрішньолабораторного контролю якості вимірювань. Персонал систематично бере участь у програмах перевірки кваліфікації, у тому числі міжнародних. Зокрема, сектор радіології двічі успішно брав участь у міждержавних міжлабораторних порівняннях під егідою МАГАТЕ.
Лабораторія має сертифікат визнання вимірювальних можливостей, виданий науковим метрологічним центром «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (Укрметртестстандарт).
Керівництво лабораторією здійснює начальник лабораторії – Фельдман Георгій Ізольдович.