Загальна інформація

img

bridge-over-water

42 водопровідні насосні станції

bridge-over-water

34 каналізаційні насосні станції

bridge-over-water

≈ 7 тис. км. мереж

bridge-over-water

≈ 6,5 тис. працівників

bridge-over-water

≈ 1 млн. абонентів

Довідка про роботу ПрАТ «АК «Київводоканал»: історія та сьогодення

 

Київводоканал – найстаріше і найпотужніше водопостачальне підприємство України та одне з найбільших у Європі.

Історія Київводоканалу тісно пов'язана з історією міста Києва. Протягом півтори тисячі років свого існування Київ, одне з найбільших міст Європи, не міг обійтися без систем водопостачання і каналізації, у процесі розвитку яких завжди знаходили застосування найцікавіші технологічні новинки кожної епохи. Першу чергу міського водогону було споруджено та запущено у 1872 році. Саме з цього року традиційно починається відлік історії Київводоканалу. Кияни вперше мали змогу оцінити переваги централізованого водопроводу, який подавав воду з Дніпра безпосередньо у їхні домівки.

У 1939 році побудовано Дніпровську водопровідну станцію з комплексом очисних споруд, включаючи знезараження питної води. Побудована у 1961 році Деснянська водопровідна станція, забезпечила основний обсяг подачі питної води місту. У 1965 році введено в експлуатацію Бортницьку станцію аерації, що забезпечила механічне і біологічне очищення усіх стічних вод Києва.

Сьогодні вода з річкової переробляється на питну та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки проходять очистку та повертається у Дніпро. Київводоканал контролює якість та склад води на кожному етапі циклу. Щодня відбирається та аналізується близько 1000 проб.

Вода з трьох джерел – Дніпра, Десни та артезіанських свердловин – піднімається на Дніпровську та Деснянську станції, де відбуваються складні технологічні процеси її обробки.

Київський водопровід складається з близько 4 200 км мереж. Саме таку відстань щодня долає 700 млн літрів чистої води, які потрапляють до осель і підприємств. Стічні води, часто з надмірним вмістом забруднюючих речовин та сміттям, по трубопроводам долають майже 3 000 км та надходять до Бортницької станції аерації, де відбувається їх механічна та біологічна очистка.

Забезпечують ці життєвонеобхідні для киян процеси майже 7-ми тисячний колектив підприємства, 450 одиниць спецтехніки, десятки об’єктів зі складним обладнанням та технологіями.

Крім того, сьогодні Київводоканал, починаючи з 2015 року, є відповідальним виконавцем найбільшого в Україні інвестпроекту у сфері ЖКГ – реконструкцію Бортницької станції аерації. Саме тоді між Урядами України та Японії підписана кредитна угода для залучення коштів на реконструкцію БСА на найбільш вигідних для України умовах від Японського агентства міжнародного співробітництва. Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Договору у формі обміну нотами між Урядом України та Урядом Японії, а Президент України підписав його. Будівельні роботи триватимуть протягом майже 6 років.

Також завершено будівництво та введення в експлуатацію довгоочікуваного об’єкта, який забезпечує надійну роботу каналізаційної системи міста – Другої нитки Головного міського каналізаційного колектора. Відновлення активної фази будівництва відбулось у 2015 році. Це стало можливим завдяки ритмічному фінансуванню з міського і державного бюджетів у 2015-2017 роках. Таким чином, протягом останніх двох років було виконано робіт та, відповідно, освоєно коштів більше ніж за попередніх 9 років.