Контроль якості стічних вод

Київводоканал здійснює регулярний контроль за якістю стічних вод, які скидають підприємства у міську каналізацію. Усі абоненти підключені до каналізаційних мереж Київводоканалу мають періодично подавати нам аналіз стічних вод, щоб засвідчити дотримання або перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у них.


Як часто потрібно робити аналіз стічних вод?

  • Для абонентів, що скидають стічні води не побутового походження, необхідно проводити хімічний аналіз якості стічних вод - не рідше ніж 1 раз на 2 місяці.

  • Для абонентів, що скидають стічні води побутового походження, необхідно проводити хімічний аналіз якості стічних вод - не рідше, ніж 1 раз на 3 місяці.

  • Для абонентів, що скидають стічні води після використання води в гальванічних процесах, необхідно проводити хімічний аналіз якості стічних вод - не рідше, ніж 1 раз на  місяць.

Кількість показників та періодичність відбору визначається відповідно до КНД 211.1.2.008-94.


Аналізи якості стічних вод ви можете робити у будь-якій лабораторії міста
або звернутись до нашої Лабораторії хіміко-аналітичного контролю якості стічних вод, що діє при Департаменті екологічного нагляду ПрАТ «АК «Київводоканал». Тут ви можете зробити аналіз та отримати результат якості стічних вод, за умови самодоставки на підставі договору на надання послуг або його оплати на місці. 

Для отримання результату аналізу потрібно:

  1. Звернутися у Відділ договірної роботи за тел. (067) 513-80-25 та повідомити про наміри укласти Договір на проведення контролю за якістю стічних вод. Після цього вам відправлять проект договору на електронну адресу.
  2. Подати підписаний оригінал договору (з мокрою печаткою) у відділ договірної роботи за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 50-А, у приймальні дні – вівторок або четвер з 09:00 до 15:00 (обідня перерва: 12:00 – 12:45).
  3. Отримати і оплатити рахунок-фактуру для оплати послуг хімічного аналізу згідно укладеного договору.
  4. Після цього надати проби стічних вод до нашої лабораторії за цією ж адресою, попередньо узгодивши дату та час доставки за телефоном (044) 292-33-43. Для передачі проби потрібно підготувати прозору тару зі скла або харчового пластику (ємністю не менше 1 л) для транспортування проби з місця відбору до лабораторії.
  5. Отримати акт виконаних робіт і протокол вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод на наступний робочий день за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 50-А.