Розрахункові дати споживачів

Ознайомлення з розрахунковими датами за посиланням.

 

 

Розрахунковий період – це період надання комунальних послуг, тривалість якого не перевищує календарний місяць, на кінцеву (розрахункову) дату якого визначається загальний обсяг споживання комунальної послуги у будівлі та здійснюється розподіл між споживачам на цю саму дату.

Розподіл між споживачами обсягу спожитих послуг здійснюється на підставі визначеного на розрахункову дату обсягу споживання послуг (за відповідний розрахунковий період).

Розрахункова дата – останній день розрахункового періоду.  рекомендований діапазон передачі показань визначений для конкретного будинку. Кожен споживач може взяти участь у зніманні показань будинкового лічильника у вказану (розрахункову) дату в своєму будинку, як представник мешканців (співвласників)

Вказані у таблиці дати будуть використовуватись під час укладення договорів згідно нових Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а також в поточній роботі зі споживачами (для можливості в будь-який час уточнити розрахункову дату за адресою будинку).

У разі якщо дата фактичного зняття показань квартирних (розподільних) лічильників відрізняється від розрахункової дати, до розрахунку приймаються скориговані (приведені) показання станом на розрахункову дату. 

Для цього обсяг спожитих послуг у відповідному розрахунковому періоді буде поділено на кількість днів, що минули від початку розрахункового періоду до дня передання показань включно, а отримане значення помножене на кількість днів у розрахунковому періоді.

Увага! Якщо розрахункова дата в якомусь місяці припадає на вихідний (святковий) день, внаслідок об'єктивних складностей доступу у внутрішньобудинкові приміщення та до теплопунктів, розрахункова дата в такому місяці переноситься на найближчий робочий день, що слідує за вказаною у графіку датою.

З метою забезпечення виконання положень Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315, у нових моделях відносин із споживачами запроваджуються поняття Розрахунковий період та Розрахункова дата.